1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

פייסבוק הדליפה לטרוריסט דאע"ש כי מתנהל נגדו מעקב

חוקרי ביון מערביים ניהלו במשך תקופה מעקב אחרי 1,400 משתמשים באפליקציית המסרים ווטסאפ, ביניהם טרוריסט בכיר בדאע"ש • אולם, פייסבוק סיפרה למשתמשים כי מתנהל אחריהם מעקב

קובי בורנשטיין, ט"ז טבת תש"פ 13/01/2020 20:09

מקרה מטריד מתקפת סייבר בפייסבוק

חוקרי ביון מערביים ניהלו במשך תקופה מעקב אחרי 1,400 משתמשים באפליקציית המסרים ווטסאפ. את המעקב ביצעו החוקרים באמצעות קבוצת NSO, חברה ישראלית המתמחה בסייבר. בין החשודים נגדם בוצע המעקב היה טרוריסט בכיר בארגון הטרור דאע"ש. כך פורסם בוול סטריט ג'ורנל.

על פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, החוקרים עקבו אחר החשוד כיוון שעלה חשש כי מדובר בגורם המתכנן פיגוע במהלך החגים. המעקב בוצע באישור שופט. "השקענו את כל המאמצים שלנו להשתמש במוצר הזה כדי לראות מה הוא עושה, לאיזה מסגד הוא הולך, מי מדבר איתו, האם דאעש מתפשט במדינות שכנות" אמרו אותם גורמים.

אולם, לפני כחודש וחצי, ב- 29 באוקטובר, וואטסאפ שנקנתה על ידי פייסבוק, העבירה הודעה לאלפי משתמשים, כולל עיתונאים ופעילים, כדי לספר להם על הפריצה ותוכנת הריגול בטלפון של החשוד הפסיקה לעבוד. כלל הנעקבים אף קיבלו על כך הודעה למכשיר הפלאפון שלהם. מווטסאפ מסר לוול סטריט ג'ורנל, כי "שיטות הפריצה המתוארות בתביעה שלנו נגד קבוצת NSO אינן חוקיות".

בעקבות כך המעקב אחר החשודים וביניהם הטרוריסט נאלץ להפסיק.

חברת NSO מצידה טוענת כי הטכנולוגיה "מורשית רק, כפתרון כדין, לסוכנויות ביון ואכיפת חוק ממשלתיות למטרה היחידה של מניעה וחקירה של טרור ופשעים חמורים".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פייסבוק חוסמת ימנים ומגינה על מחבלים  

    גבי

;