1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

הנקמה של איראן ביהודים על חיסול סולימאני

דיווחים שמגיעים מאיראן, מספרים כי קיים חשש שמשמרות המהפכה יהרסו את קבריהם ההיסטוריים של מרדכי ואסתר במדינה וימירו את המקום לטובת הממשל

יענקי פרבר, כ"ב שבט תש"פ 17/02/2020 13:44

חשש כבד מחאה באיראן מחאה באיראן צילום: צילום מסך

אתר יהודי היסטורי חשוב נמצא בסכנת הריסה. מדובר בקבריהם של מרדכי ואסתר הנמצאים באיראן. המידע הוא על פי חשבון פייסבוק שמפרסם עדכונים על מצבם של מיעוטים בעולם.

על פי המידע, הרשויות האיראניות מאיימות להשמיד את הקבר ההיסטורי של אסתר ומרדכי בחמדאן ולהמיר את האתר למשרד קונסולרי עבור מדינת פלסטין.

אנחנו מתקרבים לחג פורים, וכולנו מכירים את אסתר ומרדכי שהצילו את העם היהודי מטבח. אתר הקבורה שלהם מהווה נקודת ציון יהודית משמעותית ליהודים ולחובבי היסטוריה ברחבי העולם.

על פי דיווחים שונים באיראן כך לפי חשבון הפייסבוק, חברי הבסיג' - ארגון מתנדבים צבאי למחצה הפועל באיראן תחת חסותו של המשטר האיראני, ניסה לפשוט שלשום על האתר ההיסטורי כמעשה נקמה על תוכנית המאה של הנשיא טראמפ.

אין בדיוק דרך לדעת על מצב המקום והאם הדיווח נכון, מאחר והיהודים באיראן נמצאים במצב של מעקב תחת השלטונות, אך יש לקוות כי הדיווח אינו נכון.

חשוב לזכור כי בעקבות חיסולו של קאסם סולימאני, הגנרל הבכיר של משמרות המהפכה, וכן תוכנית המאה של הנשיא טראמפ, המצב נפיץ מאד באיראן בכל הנוגע ליהודים ולישראל.

גורם בקהילה היהודית באיראן אמר ל"בחדרי חרדים" דרך צד שלישי, וזאת מאחר והיהודים שם לא יכולים לשוחח בחופשיות עם תקשורת ישראלית, כי "לצערי יש איומים על האתר מצד גורמים מסויימים, אך הממשלה הבטיחה לשמור על המקום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יגעו בקברים  


 2. היהודים באיראן  

  יורי

 3. לא מקנא בהם. משמיים יקפידו ובעז"ה תבוא כזאת רעידת אדמה שלא חלמו עליה, שתמוטט את כל איראן.  (ל”ת)


 4. חייבים לערב את חסידות סאטמער לתמונה!  


  • מה הקשר סאטמר? (ל”ת)


 5. ד' ישמור  (ל”ת)


 6. יהי רצון שזכות מורדכי ואסתר תשמיד את כל האיראנים הגויים  (ל”ת)

  א

 7. גדולים צדיקים במיתתם  


 8. הם כבר איימו בעבר, הכל שטויות אין ממה לחשוש..  

  אחד שמבין

;