1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. טכנולוגיה

החברה מזהירה: "זוהי תקופה שמזמנת מתקפות סייבר"

חברת סייפהאוס מזהירה את הציבור מפני הונאת דיג ('פישינג') המתחזה לשירות הפופולארי 'נטפליקס' • מאחורי המתקפה עומד, ככל הנראה, האקר ממוצא ערבי, לא ידוע מהיכן • על רקע המצב החדש מבקשת "סייפהאוס" להעניק לציבור, ללא תשלום, רישיון שימוש ב"בודיגארד" – אפליקציה פשוטה להגנה על משתמשי אינטרנט

אלי שלזינגר, י"ט אדר תש"פ 15/03/2020 14:36

מנצלים את המצב רויטרס רויטרס

בעקבות הצהרת ראש הממשלה אתמול, יום שבת, 14/03/2020, נראה שיש מי שמנצל את מצב החירום ואת השימוש הרב של הציבור באפליקציות ותוכנות בידור, בהן כמובן "נטפליקס".

 ליעד הרמן, מייסד ומנכ"ל "סייפהאוס", זיהה באמצעות תכנת "בודיגארד" של החברה ניסיון לפריצה של האקר עם זהות ערבית, כאשר זה מתחזה ל"נטפליקס" ובכך שואב נתוני אשראי של כל אדם שנרשם לשירות ה"סטרימינג".

במסגרת ההונאה, שלחו ההאקרים מסרונים בהם נכתב: 'אנא עדכן את נתוני נטפליקס שלך' בצירוף קישור שמוביל לעמוד שנראה כמו האתר המקורי. המתקפה זוהתה על ידי "סייפהאוס" הבוקר (ראשון).

בעקבות גילוי ההונאה ולאור המצב החדש שמאלץ מאות אלפים להישאר בבתים,  החליטה חברת "סייפהאוס" להעניק לציבור בישראל, ללא עלות, את האפליקציה ('בודיגארד') ולאפשר הגנה בימים בהם יש מי שעושה שימוש ציני של המצב. "אנחנו צופים גל של מקרים כאלה דרך תוכנות שבהן עושים שימוש בעיקר מהבית - זום, פייפאל, ועוד. זוהי תקופה שמזמנת מתקפות סייבר, מבחינת ההאקרים זאת הזמנות טובה לתקוף".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;