1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

אחרי חשיפת ההקלטה: מפקד תחנת מודיעין עילית זומן לבירור

עוד מבוכה למשטרת ישראל לאור חשיפת הקלטה הערב ב'חדשות 12', בה נשמע מפקד תחנת מודיעין עילית מציע דיל לאיש 'הפלג הירושלמי' בעיר לשתף פעולה ולצאת מבית הכנסת בטרם יגיעו הכוחות. בעקבות הדברים הוא זומן לבירור אצל מפקד המחוז

אבי גדלוביץ', כ' תשרי תשפ"א 08/10/2020 23:23

הציע 'דיל' לאנשי 'הפלג' הפגנת הפלג הפגנת הפלג צילום: משה בלוי/מחאות החרדים הקיצוניים

אחרי שנחשפה ההקלטה בה נשמע מפקד תחנת מודיעין עילית מציע 'דיל' לאנשי 'הפלג הירושלמי' בעיר, החליט מפקד מחוז ש"י זמן את הקצין לבירור. מוקדם יותר, בהקלטה שפורסמה לראשונה על ידי ירון אברהם ב'חדשות 12', נשמע מפקד התחנה רב פקד צחי חלפון משוחח עם נציג הפלג הירושלמי בעיר.

כזכור, השבוע פרצו עימותים קשים בין אנשי הפלג הירושלמי לכוחות המשטרה על רקע האיפה בבתי הכנסת. בהקלטה שנחשפה הערב נשמע מפקד המשטרה מציע קודם לכן לאנשי הפלג לשתף פעולה ולצאת מבית הכנסת בטרם יגיעו הכוחות.

"אין לי שום דבר נגד אף אחד, זה לא מעניין אותי, אתם חייבים להבין את זה", נשמע מפקד התחנה, "אני, אין לי רשימה לא של בתי כנסת של 'הפלג', לא של חסידות כזאת או אחרת, לא של אף אחד. יותר מזה, אתה יודע מה? בוא, בינינו, אנחנו מדברים ישר?"

בהמשך הוא נשמע אומר: "אתם יודעים שאני לא נכנס לחפש כאן אף בית כנסת. אתם יודעים שלא נכנסתי עם ניידות ביום כיפור. אתם יודעין שאתמול לא נכנסתי לכאן". נציג הפלג השיב למפקד: "כן היו פה ניידות ביום כיפור"

כאן הוקלט מפקד תחנת מודיעין עילית אמור לאיש הפלג: "רגע, אתה יודע מתי היה כאן? כשהתקשרו אלינו. אתמול ב-3 מישהו התקשר". "בשבת מישהו התקשר?", נשמע נציג 'הפלג'. מפקד התחנה: אתמול, בשבת, אנשים התקשרו. תקשיב, אני ממש לא מחפש אתכם, זה לא מעניין אותי. אבל אני חייב להסביר לך. ברגע שנפתח אצלי אירוע כשאזרח התקשר, אני חייב לשלוח ניידת. עכשיו, מה אני בא להגיד לך? הגיעה ניידת? בוא, אין בעיה, אתם לא רוצים להקשיב לשוטר? לא רוצים לשתף פעולה? זה בסדר, אני לא ביקשתי את זה. אני רק מבקש - שכשמגיע שוטר תצאו החוצה”.

איש 'הפלג' השיב למפקד התחנה כי " כאן זה לא יקרה". מפקד התחנה: תקשיב רגע... איש 'הפלג: "הציבור לא ייתן את זה. מפקד התחנה: "תקשיב, כאן זה כבר קרה!" איש 'הפלג': לא, זה לא קרה...מפקד התחנה: "הרוב יצאו, נשארו שם שני אנשים". איש 'הפלג': כמה ילדים היו פה. מפקד התחנה: "עכשיו, מה קורה במקרה כזה? תראה כמה אנשים באו, כמה אנשים מסכנים את עצמם, זה לא יילך. אני מבטיח לך, מה? באמת, יש לך מילה שם? יש לך מילה בפלג? איש 'הפלג': יש לי השפעה. מפקד התחנה: "אני אומר לך..."

איש הפלג: "אבל לרבנים גם יש מילה, והרבנים אמרו למסור נפש ולא לצאת מבית הכנסת".

מפקד התחנה: "איפה? איפה זה כתוב? כל הרבנים, אפילו הרב... תקשיב, אתם לא מקשיבים לרב קניבסקי, יש לכם את הרבנים שלכם".

איש 'הפלג': נכון! אתה רואה, הוא נדבק, הוא חולה...

מפקד התחנה: "יש לכם את הרבנים שלכם. אבל גם כאן, אי אפשר לעשות כל הזמן מה שאתם רוצים. בואו, תקשיבו, בכוח זה לא יילך, הרי מה יקרה? אנחנו נבוא, לא יקשיבו לשוטר.. אגב, זה היה נגמר בשנייה בלי דוחות ובלי שום דבר. עוד דקה השוטר היה הולך. ברגע שהקשיבו לשוטר, ברגע, בשנייה שהקשיבו לשוטר, ההנחיה.. ברגע שהתפזרו, אנחנו לא מתעסקים עם הבית כנסת. תעשה אחרי זה.. תבין בין המילים מה אני אומר לך..." איש 'הפלג': אני מבין טוב מאוד מה אתה אומר לי.

מפקד התחנה: "יופי!" איש 'הפלג': "אני מסביר לך שהרבנים שלנו אמרו בצורה מפורשת". תמלול ההקלטה נחשף הערב על ידי הכתב ירון אברהם באתר 'n12’.

"מדיניות הארגון אינה משתמעת לשתי פנים, על פיה הנחיות החירום תיאכפנה כלפי המפרים אותן וזאת ללא משוא פנים", נמסר הערב מהמשטרה.

לדברי מפקד המחוז, "דיאלוג מקדים נועד למקסם הישמעות להנחיות מחד ולמזער מקרי הפרה ועימות עם שוטרים, מאידך. דו שיח ודיאלוג אין פירושו הסכמות ובוודאי לא הסכמות החורגות מהמדיניות".

"מחוז ש"י ימשיך לאכוף את הנחיות החירום, בהתאם למדיניות מ״מ המפכ״ל, במודיעין עלית ובכל מקום אחר ברחבי המחוז, כפי שבוצע עד כה הלכה למעשה וללא רתיעה ממלאכת האכיפה עד כמה שזו מורכבת", נמסר מהמשטרה.

במשטרה הוסיפו כי "עבודת האכיפה תתבצע כלפי מוקדי הפרה על פי סדר עדיפות מבצעי, כשהמטרה היא למנוע את הימשכותן של הפרות סדר ולהציל חיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אוי ואבוי לנו ולכלל ישראל אם זו המשטרה  

    קניאל

  2. ממש שמחה  


  3. כל הכבוד לאתר חרדים 10!!! תמשיכו לייצר חילול ה' העיקר זה רייטינג!!!  (ל”ת)


;