1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סער מתפטר מהוועדה; שאשא ביטון במתקפה

שני חברי כנסת מהליכוד תוקפים היום את התנהלות הממשלה בכל הנוגע למשבר הקורונה. ח"כ גדעון סער התפטר מוועדת החוקה שלטענתו היא רק חותמת גומי לממשלה • שאשא-ביטון: "קוראת לממשלה להפנים שתפקידה הוא לא רק לטפל בסכנה הבריאותית מנגיף הקורונה - אלא לטפל במשבר הקורונה ולאפשר חיים סבירים בצד הנגיף"

ארי קלמן, כ"ב תשרי תשפ"א 10/10/2020 21:38

בתוך הנגמ"ש גדעון סער בכנס פתיחת הקמפיין גדעון סער בכנס פתיחת הקמפיין צילום: יח"צ

הביקורת כנגד הממשלה מגיעה לא רק מאופוזיציה ומקרב חברי כחול לבן, הערב (מוצ"ש) היא מגיעה גם מנציגי הליכוד שמבקרים את התנהלות הממשלה והעומד בראשה.

חבר הכנסת גדעון סער הודיע הערב ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר כי הוא מתפטר מוועדת החוקה שבתפקידה מאשרת את החלטות הממשלה בנושא ההגבלות. במכתבו רמז סער כי הוועדה משמשת רק כחותמת גומי להחלטות הממשלה מבלי יכולת לשנות למרות שזה תפקידה של הוועדה.

"לפי החוק הקיים, הוועדה אינה יכולה להכניס שינויים בנוסח התקנות אלא רק לאשרן או לדחותן. עקב כך, בישיבות נמנעה מהוועדה היכולת להכניס שינויים גם בנושאים שהיו בקונצנזוס בקרב חברי הועדה, קואליציה ואופוזיציה כאחת", טען סער.

עוד אמר חבר הכנסת סער, "לא יכולתי לתמוך בישיבה הקודמת בהגבלת העסקים הקטנים (מתחת לעשרה עובדים) בשעה שהתקהלות של עד עשרה אנשים אפשרית. גם לא אוכל לעשות זאת בהמשך".

חברת הכנסת שאשא ביטון (הליכוד), יו"ר הוועדה לנושא הקורונה, תקפה אף היא את התנהלות הממשלה: "אני קוראת לממשלה להפנים שתפקידה הוא לא רק לטפל בסכנה הבריאותית מנגיף הקורונה - אלא לטפל במשבר הקורונה ולאפשר חיים סבירים בצד הנגיף שילווה אותנו לפחות בשנה הקרובה - בריאותית, כלכלית, נפשית, חברתית וחינוכית", מסרה.

לטענתה, "אפדימיולוגים ומומחים רבים קובעים שאין היגיון בהגבלת הפעילות של 1000 המטרים, מניעת היציאה לטבע ולחוף הים, בהשבתת עסקים קטנים, בהגבלת התעופה, באיסור איסוף טייק אווי, בהשבתת הגיל הרך והכיתות הנמוכות ועוד. אסור לחכות. יש להסירן מיד!".

שאשא-ביטון הוסיפה כי "מעל 6,500 מומחים ברחבי העולם חתמו על אמנה נגד הסגר במלחמה בקורונה, מסקנתם ברורה- אסור לכלוא אנשים לאורך זמן!". לטענתה "בטיפול במשבר חייבים לתכלל את כל ההשלכות האפשריות. ברור שעלינו להיאבק במגיפה אך יחד עם זאת עלינו לדאוג לבריאותם הכללית של האזרחים, למצבם הגופני והנפשי וכמובן למצבם הכלכלי והחברתי של אזרחי ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רק לא ביבי  (ל”ת)


  • החתרן סער חותר כמו העזתים. סער חי במנהרות כמו נאסראלללה ימש''ו ומפעם לפעם מגיח מחורו כעכברוש 

   איימיצער

 2. נהנתניהו לפח הזבל של ההיסטוריה .ונאמר אמן .  (ל”ת)

  נתניהו לפח

 3. סטר מבין שמועד הבחירות קרב, הוא מנסה לשמוא על רילוונטיות.  

  שי

 4. סער  

  קובי

 5. ביטון, עוד קצת שכל לא יזיק לך  


  • היא עם המון שכל וצודקת בכל מילה שלה!! הייתי שמחה לעזור לה! 

   נועה

  • צודק ביטון מהחבלת את המח, ואגב המגיבה שהייתה רוצה לעזור לביטון זה ממש יחמם לה את הלב לדעת שיש עוד טיפשה אחת בעולם (ל”ת)


  • קודם צריך שיהיה לה שכל מינימלי אח"כ עוד שכל. (ל”ת)

   יותר מדויק

  • היא נראית הכי עם שכל שמה 


 6. אזרח  


 7. בושה  


  • אתה גם היית הולך אחרי היטלר בשנות ה40. ואחרי סטלין. ואחרי צ'אושסקו, כי אתה צריך מנהיג חזק שייתן משמעות לחיים העלובים שלך. (ל”ת)

   דתי לאומי

;