1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מפקד תחנת מודיעין עילית שזומן לבירור אובחן כחיובי לקורונה

מספר ימים אחרי שזומן לבירור בעקבות חשיפת ההקלטה בה הציע 'דיל' לאנשי 'הפלג', מפקד תחנת מודיעין עילית סגן ניצב צחי חלפון אובחן כחיובי לקורונה • מכריו טוענים כי הוא חש בטוב ושוהה בבידוד בביתו

אבי גדלוביץ', כ"ג תשרי תשפ"א 11/10/2020 16:17

סערת ה'דיל' עם ה'פלג' עימותים ועצורים בבי"כ של 'הפלג' במודיעין עילית עימותים ועצורים בבי"כ של 'הפלג' במודיעין עילית צילום: משה בלוי

מפקד תחנת המשטרה במודיעין עילית סגן ניצב צחי חלפון, שרק בסוף השבוע זומן לבירור על ידי מפקד מחוז ש"י ניצב משה ברקת בעקבות ההקלטה שבה הציע 'דיל' לאנשי 'הפלג הירושלמי' - אובחן היום (ראשון) כחיובי לנגיף הקורונה. מכריו מספרים שהוא חש בטוב ושוהה בבידוד בביתו.

כזכור, חלפון עורר סערה אחרי שב'חדשות 12' נחשפה הקלטה, בה הוא נשמע מציע 'דיל' לנציג 'הפלג הירושלמי' הירושלמי במודיעין עילית. ההקלטה הגיעה אחרי שבמשטרה דחו את הפרסום בעיתון 'הארץ' אודות ההסכמים עם החסידויות במאה שערים, שיאפשרו להן לקיים שמחות בית השואבה בתנאי שהאירועים לא יתועדו.

בהקלטה שנחשפה בסוף השבוע ב'חדשות 12', נשמע חלפון אומר לנציג 'הפלג': "אין לי שום דבר נגד אף אחד, זה לא מעניין אותי, אתם חייבים להבין את זה", נשמע מפקד התחנה, "אני, אין לי רשימה לא של בתי כנסת של 'הפלג', לא של חסידות כזאת או אחרת, לא של אף אחד. יותר מזה, אתה יודע מה? בוא, בינינו, אנחנו מדברים ישר?". בהמשך הוא נשמע אומר: "אתם יודעים שאני לא נכנס לחפש כאן אף בית כנסת. אתם יודעים שלא נכנסתי עם ניידות ביום כיפור. אתם יודעין שאתמול לא נכנסתי לכאן". נציג הפלג השיב למפקד: "כן היו פה ניידות ביום כיפור".

כאן הוקלט מפקד תחנת מודיעין עילית מנסה להציע את הדיל המדובר: "רגע, אתה יודע מתי היה כאן? כשהתקשרו אלינו. אתמול ב-3 מישהו התקשר". "בשבת מישהו התקשר?", נשמע נציג 'הפלג'. מפקד התחנה: אתמול, בשבת, אנשים התקשרו. תקשיב, אני ממש לא מחפש אתכם, זה לא מעניין אותי. אבל אני חייב להסביר לך. ברגע שנפתח אצלי אירוע כשאזרח התקשר, אני חייב לשלוח ניידת. עכשיו, מה אני בא להגיד לך? הגיעה ניידת? בוא, אין בעיה, אתם לא רוצים להקשיב לשוטר? לא רוצים לשתף פעולה? זה בסדר, אני לא ביקשתי את זה. אני רק מבקש - שכשמגיע שוטר תצאו החוצה".

"מדיניות הארגון אינה משתמעת לשתי פנים, על פיה הנחיות החירום תיאכפנה כלפי המפרים אותן וזאת ללא משוא פנים", נמסר מהמשטרה.

לדברי מפקד המחוז, "דיאלוג מקדים נועד למקסם הישמעות להנחיות מחד ולמזער מקרי הפרה ועימות עם שוטרים, מאידך. דו שיח ודיאלוג אין פירושו הסכמות ובוודאי לא הסכמות החורגות מהמדיניות".

"מחוז ש"י ימשיך לאכוף את הנחיות החירום, בהתאם למדיניות מ״מ המפכ״ל, במודיעין עלית ובכל מקום אחר ברחבי המחוז, כפי שבוצע עד כה הלכה למעשה וללא רתיעה ממלאכת האכיפה עד כמה שזו מורכבת", אמרו במשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שישן עם כלבים קם עם פשפשים  

  ליטבק אמיתי

  • תגובה 


 2. אובחן לקורונה זה לא אומר שהוא באמת חולה קורונה  (ל”ת)


 3. פתי מאמין  

  Jekwein

 4. ככה זה  

  מתמצא

;