1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

שר התורה הגר"ח קנייבסקי: לפתוח את החיידרים, עדיף בהסכמה

הורים רבים היושבים בביתם מצפים לפתיחת הלימודים מחר ובהוראת שר התורה הגר"ח קנייבסקי הוא מורה לפתוח את תלמודי התורה ברחבי הארץ כשעדיף לעשות זאת בהסכמה. "בשום אופן אי אפשר לוותר על לימוד תורתם של תינוקות של בית רבן שעליהם העולם עומד"

משה ויסברג, כ"ג תשרי תשפ"א 11/10/2020 20:01

תורה מגנא ומצלא לימודים מסכות בת"ת החדש בבני ברק לימודים מסכות בת"ת החדש בבני ברק צילום: שוקי לרר

לקראת פתיחת הלימודים מחר (שני) שר התורה הגר"ח קנייבסקי מורה שצריך לפתוח את הלימודים, אך צריך לעשות זאת בהסכמה.

העיתונאי יקי אדמקר מדווח הערב ב'וואלה' כי בכירים במערכת החינוך החרדית קיימו הערב דיונים האם לפתוח מחר בבוקר את תלמודי התורה, בכמה ערים ברחבי הארץ, זאת למרות הסגר המחמיר.

ב'וואלה! NEWS' דווח כי שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, מנהיג הציבור החרדי שנדבק בקורונה אמר למנהלי המוסדות כי "צריך לפתוח" את תלמודי התורה מחר - אך עדיף לעשות זאת בהסכמה עם הממסד הרשמי. את הדברים אישרו מקורבים לשר התורה.

גורמים חרדים עמם שוחחנו אומרים ל'בחדרי חרדים' כי "בשום אופן אי אפשר לוותר על לימוד תורתם של תינוקות של בית רבן שעליהם העולם עומד. דווקא בשעה קשה כזו שעם ישראל זקוק לישועה גדולה בגוף ובנפש יש לעשות הכל כדי לאפשר את פתיחת הלימודים בחיידר כסדרה".

כזכור, זאת דעתו של שר התורה עוד מתקופת הגל הראשון, אז הורה לישיבות ולחיידרים לפתוח כרגיל כי תורה מגנא ומצלא.

בד בבד בעולם הישיבות עצמו נערכים לפתיחת זמן חורף לאחר שמרבית הבחורים בעולם הישיבות כבר החלימו מהוירוס ללא נזקים כלל וכלל לאחר ששמעו להנחיות גדולי הדור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שר התורה היה רק מרן !!  


  2. הרב קנייבסקי לא אמר כלום  


  3. הוא לא מצליח לזוז אלק "הכריע" "החליט" על מי עובדים פה??  (ל”ת)

    מדה

  4. תפילותיהם וזבכיהם תועבה לפני השם. מצוות אנשים מלומדה אינה מתקבלת בפני כיסא הכבוד. סופכם לאבד. הגר"ח בקושי מסוגל לדבר ולזוז. מי שמנהל את הציבור הוא נכדו שפועל ממניעים כלכליים ואישיים.  (ל”ת)


;