1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

מסתמן: נמל אשדוד ישתף פעולה עם חברת DP WORLD העולמית

בנמל אשדוד עסוקים בשבועיים האחרונים במגעים מתקדמים לשיתוף פעולה עם אחת מחברות השינוע הגדולות בעולם שבבעלות הסולטן אחמד בן סוליים | לדברי יו"ר הדירקטוריון "זו רק ההתחלה של שית"פ שישפיע על האזור כולו"

קובי בורנשטיין, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 08:53

עם הפנים לדובאי נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: משה שי, פלאש 90

נמל אשדוד, הנמל הגדול בישראל, נמצא בשבועיים האחרונים במגעים מתקדמים לשיתוף פעולה עם חברת DP WORLD, שאחראית על שינוע של מעל לעשרה אחוזים מכלל המכולות בעולם ועם למעלה ל-80 טרמינלים בעולם.

בשבועות האחרונים התקיימה סדרת פגישות בין יו"ר הנמל, הגברת אורנה הוזמן- בכור ומנכ"ל הנמל, מר שיקו זאנה עם הסולטן אחמד בן סוליים , יושב ראש הקבוצה והמנכ"ל וצוות ההנהלה של קבוצת DP WORLD.

לפגישה שהתקיימה בארץ, בה דובר על שיתוף הפעולה התפעולי טכנולוגי, הגיעה משלחת מטעם DP WORLD בראשות הסולטן.

השת"פ עוסק במספר סיגמנטיים תפעוליים וטכנולוגיים ברציף 21 המחודש שעתיד להיות הרציף הגדול והעמוק בנמלי ישראל. הרציף בו יוכלו לעגון מגה אוניות בעלות קיבולת של 24 אלף מכולות, אוניות הגדולות מסוגן בעולם, מיועד להיות בעל עורף לוגיסטי חצי אוטומטי. האורחים הציעו לנמל טכנולוגיה חדישה המתקדמת ביותר בעולם בתחום המכולות, כמו כן נדונה גם סוגיית הפיכת נמל אשדוד לנמל שטעון אזורי ל DP WORLD, כל זאת תוך פיתוח וחיזוק העורף הלוגיסטי .

האורחים מצדם גילו עניין רב בתחום החדשנות הטכנולוגית בנמל בייחוד תחום הסייבר וביקשו להכיר מקרוב את פרויקט הקמת החממה הטכנולוגית שמבוצע הימים אלו בשותפות בינלאומית.

דירקטוריון חברת הנמל אישר זה מכבר, תקציב השקעות של כ – 2.4 מליארד שקל לפיתוח הנמל בשנים הקרובות. מסך תקציב זה מוקצה להשקעה ברציף 21 סכום של מעל למיליארד שקל. התקציב כולל עבודות שדרוג של הרציף בעלות של 582 מליון שקל, רכישת 5 מגה מנופי גשר בעלות של 220 מליון שקל ופיתוח מסוף חצי אוטומטי בעורף רציף 21 בעלות של 157 מליון שקל.

יו״ר הדירקטוריון אורנה הוזמן- בכור אמר כי "אנו גאים להוביל את שיתוף הפעולה הראשון בסדר גודל כזה עם אחת החברות הימיות המובילות בעולם שבבעלותה 82 טרמינלים והיא בין 5 החברות הגדולות בעולם לשינוע מכולות. DP WORLD הינה שותפה אמיתית לחזון הכלכלה הימית האזורית ואנו בטוחים ששיתוף פעולה זה הוא רק התחלה של פעילות משותפת רחבת היקף שתשפיע רבות על כלכלת האזור כולו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;