1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בחירות 2020: טראמפ הצביע בהצבעה מוקדמת בפלורידה

עשה את שלו: בדרכו ליום צפוף בעצרות בחירות, עצר הנשיא טראמפ להצביע בקלפי המוצב בספרייה עירונית בפלורידה | על פי הדיווחים למעלה מ-50 מיליון אמריקנים כבר הצביעו

יענקי פרבר, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 09:16

"עבור בחור ששמו טראמפ" עצרת הבחירות של טראמפ באוהיו עצרת הבחירות של טראמפ באוהיו צילום: קמפיין טראמפ

פחות משבועיים נותרו לבחירות, ויותר מ-50 מיליון אמריקנים כבר הצביעו בהצבעה מוקדמת, כך על פי המומחה הפוליטי מאוניברסיטת פלורידה, מייקל מקדונלד.

שיעור ההצבעה הוא גבוה בהשוואה לבחירות הקודמות, אזרחי ארצות הברית חוששים מעומס בקלפיות ביום הבחירות, ולא רוצים להסתכן בהידבקות בקורונה. אחרי שכ-225 אלף בני אדם מתו בארה"ב מפרוץ הקורונה.

לפני שהחל ביום צפוף של עצרות קמפיין הבחירות, עצר הנשיא טראמפ ביום שבת בספריה במחוז פאלם ביץ' בפלורידה בכדי להצביע. טראמפ לבש מסכה אך הסיר אותה כדי לדבר עם עובדי המתחם שהתאספו בפנים. אין תיעוד של הנשיא בקלפי, מאחר ועל פי חוקי פלורידה, אסור להציב למצלמות באזורים בהם אנשים מצביעים.

"הצבעתי לבחור בשם טראמפ", אמר לעיתונאים. בעוד שהנשיא הצביע בעבר בדואר, בחודשים האחרונים הוא יצא נגד אפשרות הצבעה בדואר, וטען כי הדבר מביא להונאה גדולה. "זו הייתה הצבעה מאוד בטוחה, הרבה יותר בטוחה מאשר כשאתה שולח הצבעה בדואר", אמר טראמפ בשבת.

לאחר ההצבעה טראמפ יצא מפלורידה לעצרות בצפון קרוליינה ובאוהיו. הנשיא יערוך גם עצרת בוויסקונסין, שחווה בימים אלה את אחת ההתפרצויות הקשות ביותר של נגיף הקורונה.

כשהנשיא הצביע, הקהל החוץ הריע עם סיסמאות כמו "ארבע שנים נוספות" ו"אנחנו רוצים את טראמפ".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;