1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

ליצמן במתקפה על פרוש ואייכלר: מאיים בהקמת מערכת חינוך חדשה

אחרי שבוע סוער באגודת ישראל שבסופו חזר ליצמן במפתיע לכהן כשר השיכון, הוא תוקף את חבריו לסיעה, חברי הכנסת אייכלר ופורוש ואף משגר איום כי יפתח מערכת חינוך חסידית חדשה שתתחרה בחינוך העצמאי

ארי קלמן, א' כסלו תשפ"א 17/11/2020 18:56

סוער באגודת ישראל ליצמן ופרוש ליצמן ופרוש צילום: צלמי פלאש 90

השר המיועד יעקב ליצמן תוקף את שותפיו לסיעה בתום שבוע סוער בסופו הוא חוזר למשרד השיכון, ואף מאיים בהיפרדות והקמת מערכת חינוך חסידית חדשה.

במפגש סגור עם נציגי גור שנערך היום (שלישי) בבית שמש, התייחס לחזרתו לממשלה ואמר "לצערי אני מרגיש שאנו לקראת בחירות כי הצדדים (הליכוד וכחול לבן) אינם מתפקדים יחדיו וזה לא יוכל לשרוד הרבה זמן ככה".

ליצמן תקף גם את חבריו לסיעה. תחילה את סגן השר מאיר פרוש בטענה כי הוא "פועל לבדו וללא כל עדכון מצדו. מבחינתנו אם פרוש רוצה לחזור לשיתוף פעולה הוא צריך להחזיר את החינוך העצמאי שגזל מאתנו ופגע באגודה".

גם את ח"כ ישראל אייכלר תקף ליצמן, "הוא מעולם לא פנה אלי בעניין חלוקת התפקידים וכל עניני השיכון שעזבנו וחזרנו. אם היה פונה הייתי מעדכן אותו והיה מקבל תמונה מלאה. במקום זאת החליט לפעול אחרת בדרך של מכתבים דרך התקשורת. מוזר מאד להתנהג כך".

ליצמן התייחס גם לנושא החינוך העצמאי, אחרי שנחשף כאן על הדרישה למנות את נציגם ליו"ר החינוך העצמאי במקום הרב אברהם לייזרזון ז"ל ושיגר תוך כדי איום. "נושא חינוך העצמאי הוא בנפשנו אם העניין לא יסתדר עד הבחירות אנחנו נפעל לקדם הקמת חינוך עצמאי חסידי", איים ליצמן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ליצמן ממשיך בפלגנות  


  2. מעולם לא פנה אלי? אדון ליצמן, למה מי אתה בכלל? הוא צריך לפנות אליך? הוא עובד אצלך? הוא נבחר בדיוק כמוך. זה שאתה דורך על כל אחד אחר לא אומר שכולם חייבים להעריץ אותך  (ל”ת)

    שמחה בונם

  3. ליצמן לפני לא הרבה זמן התפטר כי "יש עקרונות שאי אפשר לשתוק עליהם" העקרונות של ליצמן הם תוספת 15 אלף ש"ח ששר מקבל ורכב יוקרתי חינם. אלו אותם עקרונות שהוא לא מוכן לוותר עליהם.  (ל”ת)


;