1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פרסום ראשון: כך נערך השר דרעי לבלום את הרפורמים בבג"ץ

חוק הגיור מעסיק בימים אלה את הסיעות החרדיות מחשש להכרה ברפורמים. השר דרעי נערך: דורש מהיועמ"ש לבקש דחייה מבג"ץ בהכרעה ובמקביל פועל לעקוף את הממשלה ולחוקק חוק פרטי | בימים האחרונים פנה השר עם תזכורת לראש הממשלה לקדם את החקיקה הממשלתית

ארי קלמן, ב' כסלו תשפ"א 18/11/2020 21:39

סאגת הגיור כסאות השופטים בבית המשפט העליון כסאות השופטים בבית המשפט העליון צילום: Yossi Zamir/POOL

סאגת חוק הגיור שנמצא על סדר יומה של הכנסת מביא לחיכוך בתוך הסיעות הדתיות, לקראת הכרעת בג"ץ, שעשוי להכיר בגיורים רפורמים. השר אריה דרעי פועל כעת לבקש דחייה מבג"ץ.

ל׳בחדרי חרדים׳ נודע כי דרעי הודיע ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בתשובת המדינה לבג"ץ, שהוא ידרוש דחייה בהכרעה, שכן לטענת דרעי הוא מבקש לחוקק את חוק הגיור הממלכתי, אך בשל המצב הפוליטי שהממשלה לא מתפקדת יש לדחות את ההכרעה עד ליציבות פוליטית.

בנוסף, דרעי שיגר עם הקמת ממשלה דרישה מראש הממשלה להפיץ את תזכיר חוק הגיור הממלכתי ולנצל את העובדה שמתנגדי החוק, שרי ימינה וחבר הכנסת אביגדור ליברמן מנעו את קידומו, וכעת הוא דורש להכין את תזכיר החוק.

מאז ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב לקדם את תזכיר החוק, בימים האחרונים פנה השר אריה דרעי עם תזכורת לראש הממשלה לקדם את החקיקה הממשלתית, כשלא ברור מה תהיה עמדת כחול לבן אם וכאשר חוק הגיור יעלה לחקיקה.

דרעי לא מסתפק בכך וביקש השבוע מחבר הכנסת משה ארבל להניח על שולחן הכנסת את חוק הגיור הממלכתי כהצעת חוק פרטית, כדי שבמקרה והממשלה לא תקדם את החוק, הוא יקודם בהליך פרטי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יותר פשוט להכריז על הרפורמים כזרם לא יהודי  

  מרק

  • הם קוראים לעצמם יהודים ומכריחים אחרים לקרוא להם יהודים. הם כבר דור שלישי להתבוללות. גם אם היו אצלהם יהודים הם כבר לא קיימים יותר (ל”ת)


 2. ומה עם ה"גיורים" של הצבא? זה כן בסדר? שם אחרי ה"גיור" ממשיכים לחיות כמו גויים ומחתנים אותם עם ישראל בהכשר הרבנות.  (ל”ת)


  • זה  


  • נכון הגיורים של הצבא בעייתיים מאודד (ל”ת)


 3. במקום  


;