1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

קטין נשלף ממיטתו בשומרון: "משפחה מת"א הייתה מקבלת יחס אחר"

בני משפחתו של קטין שנעצר הבוקר ביישוב יצהר שבשומרון בחשד ליידוי אבנים, טוענים להתעמרות מצד כוחות המשטרה | אביו: "מעירים משפחה שלמה, גורמים למהומה, פשוט אטימות - המשטרה גורמת לדור של ילדים לאי אמון במשטרה, לאי אמון במדינה והכל בגלל אפס שיקול דעת של שוטרים" 

אבי גדלוביץ', י"ג כסלו תשפ"א 29/11/2020 13:49

"אפס שיקול דעת" הקטין נשלף ממיטתו הקטין נשלף ממיטתו צילום: באדיבות המצלם

המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) ביישוב יצהר, קטין שנחשד כי במהלך השבועות האחרונים יידה אבנים וחפצים לעבר כוחות משטרה ומשמר הגבול שפעלו באזור. בני משפחתו ועורך דינו של הקטין טוענים כי השוטרים שלפו אותו בשעה חמש בבוקר ממיטתו בזמן שישן את שנתו, זאת ללא התחשבות במצבו הרפואי.

לטענת בני משפחתו, הוא מתאושש בביתו מתאונת דרכים קשה, אותה עבר בשבוע שעבר, אשר בעקבותיה הוא נאלץ לעבור ניתוח מורכב בידו אשר עדיין מגובסת בעקבות הניתוח. על פי ארגון 'חוננו', השוטרים התעלמו מתחינות הוריו, אשר ביקשו מהשוטרים שלא לעוצרו בשל מצבו הרפואי המורכב, ובשל כאבים עזים מהם סובל. הקטין נלקח פצוע לתחנת המשטרה שם נחקר בחשד לאירוע מלפני מספר שבועות, ושוחרר מיד בסיום החקירה.


הקטין מובל למעצר

בתחנת המשטרה, כך נטען, התלונן הקטין על כאבים עזים, אך לא קיבל כל מענה מהשוטרים. עו"ד עדי קידר מארגון 'חוננו' אשר סייע לקטין מסר: "צו מעצר לקטין, הינו המוצא האחרון לאחר שנעשו כל הניסיונות לזמנו בצורה מסודרת לחקירה, דבר אשר לא נעשה בענייננו. משטרת ישראל רצה ומוציאה צו מעצר, מבצעת את הצו בשעת לילה מאוחרת ולא מתחשבת במצב רפואי מורכב - זה נראה שמישהו מחפש פה מעצרי ראווה והפחדה, ולא אכיפת חוק בשיקול דעת וע"פ הדין.

"אני אומר בצער", כך לדברי עורך דין קידר, "אבל נראה שמשפחה בתל אביב הייתה מקבלת יחס אחר. אני קורא לשר הממונה, אמיר אוחנה, לבדוק היטב מה קורה במחוז ש"י".

"משטרת ישראל מגיעה לביתנו באמצע הלילה, מעירה את כל המשפחה, מעוררת מהומה, מפחידה את הילדים הקטנים, אנחנו מסבירים להם שמדובר בילד אחרי ניתוח, עם גבס וטיפול רפואי, ואין עם מי לדבר", כך תיאר הבוקר אביו של הקטין. לדבריו: השוטרים לא מקשיבים, פשוט אטימות. אחרי כמה שעות הוא משתחרר. לא יכלו לזמן אותנו נורמאלי? למה כל הבלאגן הזה? הנזקים החינוכיים שזה עושה לילדים שלנו, לילדי השכנים ולכל ילדי היישוב, אי אפשר לתקן. סתם לגרום לדור של ילדים לאי אמון במשטרה, לאי אמון במדינה, והכל בגלל אפס שיקול דעת של שוטרים. חבל."

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: בתאריך 15.11.2020 במהלך פעילות יזומה של השוטרים ביצהר מספר חשודים יידו אבנים לעבר הרכב המשטרתי וגרמו נזק לרכב. במסגרת חקירת האירוע ולאחר שהוצא צו מעצר נגדו נעצר הבוקר לחקירה החשוד בחשד ליידוי אבנים וגרימת נזק. בשל מצבו הרפואי הובל החשוד לתחנה בלווי אביו וכעבור מספר שעות ובתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כך ימ"ר שי פועל כל הזמן.  

    ע

  2. נאצים ימ"ש!!!!!!!!!!!!!  

    יהודי לא נאציוני

;