1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

רופאים מכרו איברים לאחר שרימו את משפחות הנפטרים

ארבעה רופאים בסין נכלאו לאחר שרימו משפחות של מאושפזים שמתו, הרופאים החתימו את קרובי המשפחה על הסכמי תרומה מזויפים. הרופאים התמקדו בחולים גוססים שהיו קורבנות לתאונות דרכים או סבלו מדימומים מוחיים

קובי ברקת, יענקי פרבר, י"ג כסלו תשפ"א 29/11/2020 16:40
תגיות:

החתימו טפסים מזויפים תאונה, גופות, בזיון, אמבולנס, מתים, הרוגים גופות, אילוסטרציה צילום: צביקה לבל

קבוצה של שישה אנשים, בהם ארבעה רופאים, נעצרה ונכלאה בסין בגין קצירת איברים בלתי חוקית של חולים מתים, כל על פי דיווח בסין.

הרופאים שהורשעו, כולם עובדים בבתי חולים ממלכתיים, החתימו את משפחות המתים על הסכמים רשמיים מזויפים לתרומת איברים לפני שביצעו את ההליכים הפליליים בתוך אמבולנס מזויף, כך נטען.

על פי הדיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, הכנופיה חטפה כבדים וכליות מ-11 גופות בין 2017 ל-2018 וסחרה בהם דרך בתי חולים למטרות רווח. על פי הדיווחים, הנאשמים הורשעו בפגיעה בגופות ונכלאו בין 10 ל-28 חודשים על ידי בית משפט אזורי במחוז אנחוי שבמזרח סין באוגוסט האחרון.

עוד דווח כי הרופאים התמקדו בחולים גוססים שהיו קורבנות לתאונות דרכים או סבלו מדימומים מוחיים. הנאשם הראשי נידון לשנתיים וארבעה חודשי מאסר ואילו אחר ירצה שנתיים מאסר.

רופא נוסף שהיה אחראי על מציאת מקורות לאיברים, נכלא במשך שנתיים וחודשיים ואילו הרביעי ירצה שנה מאחורי סורג ובריח.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדובר ברוצחים  


    • מדובר בכך שהם קצרו את האיברים ובמקום להביא אותם לתרומה הם מכרו את זה לרווח פרטי ואישי. לא שהם הרגו אנשים סתם להנאתם. וכן לפי ההלכה לקצור איברים מאדם או להמיתו לשם כך (מוות מוחי, ווכו') לצורך קצירת אבריו אכן נחשב לרצח. אך טרם הגיע גואל לציון ואין העולם מתנהל לפי תורת ישראל אז מה הפליאה? (ל”ת)


;