1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

שרתי חברת הביטוח נפרצו; מסמכים הודלפו

במתקפת סייבר שביצעו ככל הנראה קבוצת האקרים מחו"ל, נפרצו שרתי חברת הביטוח שירביט בישראל | הפורצים פרסמו ברחבי הרשת שורה של מסמכים ופרטי מבוטחים | רשות שוק ההון ולמערך הסייבר הלאומי פתחו בחקירה

אבי גדלוביץ', ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 10:12
תגיות:

מתקפת סייבר בישראל אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

במערכת הביטחון חושדים הבוקר (שלישי) כי קבוצת האקרים שמטרה אינה ידועה, הצליחה לפרוץ לשרתי חברת הביטוח שירביט והצליחה לגנוב פרטי מבוטחים ומסמכים. הקבוצה אף הפיצה חלק מהמסמכים ברשת.

בהודעה חריגה מטעם רשות שוק ההון ולמערך הסייבר הלאומי, הוגדרה הפריצה כ'אירוע דלף מידע' בחברת שירביט. "רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומערך הסייבר הלאומי מעדכנים על אירוע דלף מידע מחברת הביטוח שירביט", נמסר בהודעה.

בחשבון הטוויטר הרשמי קבוצת האקרים בשם BlackShadow, פורסמו שמותיהם של מבוטחים ישראלים ואף מסמכים שנגנבנו משרתי החברה. הפורצים כתבו כי הצליחו לפרוץ לשרתי החברה והגדירו זאת כ'מתקפת סייבר ענקית'. לטענתם, הצליחו לגרום נזק לשרתי החברה.

"אמש החלו החברה בסיוע המערך לבדוק חשד לאירוע סייבר על אתר ושרתי החברה שבוצע על ידי האקרים", נכתב בהודעת רשות שוק ההון ולמערך הסייבר הלאומי.

"מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר במידע על פרטי ביטוח של לקוחות. במאמץ משותף לרשות ולמערך, הבדיקה ממשיכה. בעקבות כך שב וחידד המערך יחד עם הרשות את ההנחיות לגופים המוסדיים במשק", נכתב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צדקו גדולי ישראל כאשר אסרו מחשבים ואינטרנט.  

    שריר

  2. וואו. אתם רואים שהרבנים צודקים? זה הכל מתוכנן מב.גיטס שר"י ויהיה יותר חמור. מתכננים מתקפות סייבר שמייבר ולסגור את האינטרנט וכל חשבונות הבנקים. ראו הוזהרתם! זה של האילומינטי. ותפסיקו להזות שאנחנו קונספירטורים. אתם אלו שמאמינים בקונספירציה שגיטס עושה עליכם. התעוררו!  (ל”ת)


;