1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

חברה שייבאה ומכרה צעצועי ילדים נקנסה

בפסיקה שניתנה בימים האחרונים בבית משפט השלום בבאר שבע, בגין ביצוע עבירות על הוראות חוק התקנים, ייבוא ומכירת מצרך שאינו עומד בדרישות התקן הרשמי - הורשעה חברת "דניאלי צעצועים" בייבוא ומכירת צעצועי ילדים שאינם עומדים בהוראות התקן הרשמי שנועד למנוע סיכון שלומם ובטיחותם של הילדים המשתמשים בהם

קובי עוזיאלי, י"ז כסלו תשפ"א 03/12/2020 23:51

לא עמדו בהוראות התקן הרשמי צעצועים למסירה צעצועים למסירה צילום: pixsabay

בפסק דין שניתן בבית משפט השלום בבאר שבע בשבוע שעבר (25.11.20), לאחר הסדר טיעון שנערך בתיק, הורשעה חברת 'דניאלי צעצועים' בייבוא לארץ והעמדה למכירה בחנותה בקריית מלאכי של עשרות צעצועי ילדים (צעצוע רכיבה –בימבות תוצרת חברת KUKUTOYS דגם NP-4421 ונדנדות תוצרת חברת KUKUTOYS דגם SW-1422 ) שאינם עומדים בהוראות התקן הרשמי החל על צעצועי ילדים אשר נועד למנוע סיכון בטיחותם ושלומם של הילדים.

לחברה ניתנה, ע"י הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, הזדמנות לתקן את הליקויים ואולם, הנאשמת לא תיקנה אותם ובעקבות כך הוכרזה כמפרת אמון, בהתאם לפקודת הייבוא והייצוא. כתב האישום הוגש כתוצאה ממאמצי אכיפה של מינהל התקינה וההליכים המשפטיים נוהלו ע"י הלשכה המשפטית במשרד הכלכלה.

בגין מעשים אלו, המהווים עבירה על חוק התקנים, הטיל בית המשפט על החברה קנס עונשי בסך של 120,000 שקלים וכן הוטלה עליה התחייבות כספית נוספת על סך 50,000 ש"ח להימנע מביצוע עבירות על חוק התקנים למשך שלוש שנים. בנוסף, מנהל החברה הופנה לתהליך של סגירת תיק בהסדר שבמסגרתו ישלם תשלום נוסף בסך של 14,600 ש"ח וכן יקבל אחריות על מחויבותו על פי חוק לפקח ולמנוע העבירות כאמור וכן התחייב שלא לחזור על עבירות אלו.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל, מדגיש כי על פי חוק התקנים, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו. הפרת הוראות תקן רשמי עשויה לפגוע בבריאות המשתמשים במצרך ואף לסכן חיי אדם ועל יבואן ועוסק לוודא שהמצרך עומד בכל ההוראות הקבועות בתקן.

מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה נחוש לשמור על בטיחות הצרכנים והציבור ובייחוד מצרכים המיועדים לילדים ותינוקות וימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי ומסכן את ציבור הצרכנים והמשתמשים צפוי לסנקציות משמעותיות הקבועות בחוק הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;