1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

איזנקוט מגיב ליעלון: "לא היה ולא נברא"

יעלון יצא שקרן לעין כל? לאחר שטען בסוף השבוע שעבר בראיון טלוויזיוני כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט צפוי לחבור למפלגה שיקים לקראת מערכת הבחירות המתקרבת, הערב פורסם ציטוט מפיו של אינזקוט שמכחיש בכל תוקף סיכומים שכאלה

ארי קלמן, כ' כסלו תשפ"א 06/12/2020 22:14

יושב על הגדר גדי איזנקוט/משה יעלון גדי איזנקוט/משה יעלון צילום: מרים אלסטר/יוסי אלוני, פלאש 90

לאחר שחבר הכנסת משה בוגי יעלון טען ביום שישי, במהלך ראיון ל'חדשות 12' כי הוא צפוי לעמוד בראש מפלגה, אליה יצטרף הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, האחרון מגיב וטוען כי "לא היה ולא נברא".

בדברים שאמר למקורביו, טען הרמטכ"ל לשעבר, "עוד לא החלטתי אם בכלל ארוץ, ואם כן לא ברור באיזו מסגרת הפוליטית, קיימת או עצמאית".

בתגובה לדבריו של יעלון, אמר איזנקוט למקורביו, "הדברים של יעלון הפתיעו אותי, לא אמרתי לאיש דבר על מעשי הפוליטיים, בטח לא ברמה של סיכומים והסכמים עם איש, פשוט לא היה ולא נברא".

כזכור, ביום שישי עשה יעלון סוף לשמועות כי הוא עתיד להתפצל מ'יש עתיד' של יאיר לפיד והודיע על כוונתו להתמודד לכנסת הבאה ברשימה נפרדת, יחד עם גדי איזנקוט, הרמטכ"ל לשעבר שצפוי להצטרף למערכת הפוליטית, אך עדיין לא ברור מי יעמוד בראש.

"ההחלטה הסופית תתקבל רק כשיוכרז על הבחירות", אמר יעלון בראיון ל'חדשות 12', "הכיוון שאני מחפש וזה ממה שמסתמן זה שצריך לבנות כוח חדש. צריך כוח שידבר לקהל שחושב שזה עניין של ימין שמאל, אלא ישר או מושחת ולזה אני מכוון לקראת הבחירות, כדי לשבור את הגושיות כנראה שלפיד ואני נצטרך לרוץ בנפרד".

כשנשאל, האם בכוונתו להתמודד יחד עם גדי איזנקוט, הוא השיב: "כן", יעלון סבור כי הוא צריך להיות מקום ראשון, ולטענתו זה מוסכם, "על זה אין דיון כי גדי איזנקוט הבין את הלקח של בני גנץ. אם הוא ייכנס, אז ברור שהוא נכנס אליי למפלגתי ואני מוביל".

יעלון הסביר: "צריך לרכוש איזה ניסיון פוליטי, מיניסטראלי, שיש לי ואין לו. הוא איש מצוין אבל כן, זו זירה אחרת מאשר הזירה הצבאית. שם למפלגה? כרגע אנחנו תל"ם, יש מפלגה ויש מבנה, רק צריך להצטרף אליה. אם נחליט על שם חדש? אני לא יודע כרגע, אם הוא יצטרף - אני מקווה, מאמין".

עוד הסביר יעלון על החלטתו להתפצל בפעם השלישית, "אני חושב שהניסיון אפילו המספרי – אנחנו כבר חצי שנה עם הממשלה הזו – האופוזיציה הנוכחית לא מגיעה ליותר מ-46 מנדטים, אם מצרפים את ליברמן זה 54. זה לא 60. כדי להגיע ל-60 צריך לשכנע את אלו שעוד לא החליטו, צריך לשכנע את אלה שכרגע חונים אצל בנט, צריך לשכנע ליכודניקים שעוד זוכרים את הליכוד של העבר ואני חושב שאני יכול להביא אותם".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חולי כבוד ופרסום.  


  2. לאיזה שפל יעלון התדרדר. עצוב.  (ל”ת)

    שאול א.

  3. בוגי ההר הוליד עכבר אף אחד לא יתן בך אמון סיימת את הקריירה שלך לך תחפש את החברים האמיתיים שלך ותתלה את הנעליים!!  (ל”ת)

    צבי

;