1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

כך פועלת התחבורה הציבורית במהלך הסגר

בעקבות החלטת הממשלה על סגר שלישי: התחבורה הציבורית תמשיך לפעול במתכונת מלאה, תוך הגבלה של 50% תפוסה

קובי ברקת, י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 10:43

סגר שלישי שוטר באכיפת ההנחיות באוטובוס שוטר באכיפת ההנחיות באוטובוס צילום: דוברות המשטרה

בעקבות תחילתו של הסגר השלישי לפני פחות מ-24 שעות, במשרד התחבורה מעדכנים כי התחבורה הציבורית בקווים העירוניים והבינעירוניים תמשיך לפעול במשך כל שעות הפעילות עד לגמר השירות ואף תתוגבר על ידי מפעילים פרטיים.

תפוסת הנוסעים באוטובוסים תצומצם ל-50%, בעוד שהיקף השירות בתחבורה הציבורית, ימשיך לפעול במתכונת מלאה ויכלול תגבורים בקווים בעלי ביקוש גבוה.

אתמול (א') בשעה 17:00 התפוסה באוטובוסים ירדה מ-75%, ל-50% ממספר מקומות הישיבה באוטובוס. התחבורה הציבורית בקווים העירוניים והבינעירוניים תמשיך לפעול במשך כל שעות הפעילות ובכל ימות השבוע, עד לגמר השירות, ללא כל שינוי במספר האוטובוסים ובהיקף השירות.

צמצום תפוסת הנוסעים נועדה למנוע התקהלויות שלא לצורך ולשמור על בריאות הציבור. במטרה למנוע את עומסים מיותרים גם בתחנות האוטובוס, חברות הסעה פרטיות יתגברו קווים בינעירוניים בעלי ביקוש גבוה ויאספו נוסעים הממתינים בצירים.

על פי הנחיות משרד הבריאות, הכניסה והנסיעה באוטובוסים מותנית בעטיית מסכה וריחוק בין הנוסעים. הנוסעים נדרשים להקפיד על ההנחיות, ואלה ייאכפו על ידי פקחים מיוחדים. יצוין כי באוטובוסים יופעל מיזוג אוויר ובמידת האפשר האוטובוסים יסעו עם החלונות פתוחים.

רכבת ישראל תמשיך לפעול כפי שפעלה בחודשים האחרונים, בימי ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר ועד ל-21:00 בלילה, בתפוסה של 50%, תוך רכישה מראש של שובר הנסיעה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סגר דרבנן  (ל”ת)

    יוסלה

;