1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

כתב אישום הוגש נגד סגרה"ע החרדי

הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום נגד שמעון שר מי ששימש בעבר כסגן ראש עיריית נתניה מטעם 'אגודת ישראל' | בכתב האישום מתואר כי בתקופת כהונתו סיכם שר עם יזם נדל"ן כי באם יתרום למוסדות החסידות בעיר הוא יסייע בתמורה לקדם את הפרויקט

אבי גדלוביץ', י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 13:01

'שוחד מרמה והפרת אמונים' שמעון שר שמעון שר צילום: ארכיון בחדרי

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי מרכז, כתב אישום נגד שמעון שר, סגן ראש עיריית נתניה מטעם אגודת ישראל ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה לשעבר, בגין לקיחת שוחד וריבוי עבירות של מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, בין השנים 2011-2016, כיהן שר כסגן ראש העיר נתניה וכיו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה של הוועדה המקומית בנתניה, וחבר ב"וועדת השניים" שהיא ועדת רשות הרישוי אשר דנה בבקשות להיתרים הקשורים בבנייה. בתקופת כהונתו, סיכם שר עם יזם נדל"ן, בעל פרויקטים בתחום הנדל"ן בעיר נתניה, כי היזם יתרום למוסדותיה של החסידות, אליה הנאשם משתייך. בתמורה לתרומתו, הנאשם יסייע ליזם באיתור וקידום מיזמי נדל"ן בנתניה.

במקביל לתפקידו בועדת התכנון והבנייה נתניה, כל עולה מכתב האישום, היה שר פעיל מאוד בגיוס תרומות למוסדות החסידות ובפרט למוסד שכונה "בית היתומות". הוא פעל לגיוס התרומות, בין היתר, באמצעות בקשות תרומה מבעלי עניין בתחום הנדל"ן בעיר נתניה. "קבוצה זו כללה יזמי נדל"ן, קבלנים ומנהלים בחברות העוסקות בנדל"ן או בתחומים אחרים שבגינם נדרשו לאישורי תכניות בנייה והיתרי בנייה מהוועדה שבראשה עמד הנאשם", נכתב בכתב האישום.

כפועל יוצא מבקשותיו של הנאשם, העבירו בעלי העניין למוסדות סכום של כ 2 מיליון ₪.

במקביל לבקשות התרומה וקבלתן, המשיך שר לעסוק בבקשותיהם של בעלי העניין, לאשר אותן ולחתום על היתרים למיזמי הנדל"ן בבעלותם, תוך ניגוד עניינים חמור העולה לכדי מרמה והפרת אמונים.

בנוסף, הנאשם פעל במסגרת תפקידו ותחום השפעתו, תוך סטייה מן השורה, על מנת לסייע למלון "גלי צאנז" להימנע מסגירה על ידי עיריית נתניה על אף מצבו הרעוע של המבנה באותה עת. בכךעבר עבירת מרמה והפרת אמונים.


מטעם עורכי הדין עמית חדד, נועה מילשטיין ויאיר לשם ממשרד חדד רוט שנהר, המייצגים את שמעון שר, נמסר: "בשנים האחרונות מנסות רשויות האכיפה לטעון כי פעולותיו הציבוריות של הרב שר – הן לטובת תושבי העיר נתניה והן לטובת מאות נזקקים ויתומים, פעולות שאין מחלוקת שלא הכניסו לכיסו הפרטי ולו אגורה שחוקה – מעלות חשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות. מדובר בעמדה חסרת בסיס ערכי ומשפטי כאחד"


"ההחלטה להגיש כתב אישום, מלמדת שבפרקליטות קיבלו את הטענות שהצגנו במסגרת הליך השימוע כמעט במלואן. כך, חשד לביצוע של 15 עבירות שוחד צומצם לכתב אישום שמייחס, גם זאת בשגגה, עבירת שוחד אחת בלבד שמבוססת גם היא על עדות בעייתית שנגבתה באופן פסול. אנחנו סמוכים ובטוחים שבבית המשפט יוכח שגם כתב האישום שהוגש משולל יסוד", לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לשון הרע  


 2. בכירים שהולכים לכלא על שוחד יש הרבה, אבל מעטים מהם מואשמים בשוחד שלא הלך לכיס שלהם אלא למטרות צדקה... אשריהם של הרב שר והרב לופוליאנסקי  (ל”ת)


 3. איש חסד  


 4. ממה נפשך..  

  איציק

  • מה הקשר???? (ל”ת)


 5. לא הבנתי הוא אמור לייצג את מוסדות קרית צאנז,, לא?! הם הרי שלחו אותו . אז מה הם רוצים, כשמנהלי המוסדות פוניםאליו לבקשת עזרה בנושא מבנה המלון הבעייתי הוא לא אמור לעזור להם כמחזיק תיק תכנון ובניה בגלל שהוא חסיד צאנז???אתמהה  


 6. גנב! ובמקום להוקיע מציגים אותו כצדיק. השתגעתם לגמרי?? איפה היושר והמוסר האישי שלכם? ריבון העולמים, כמה נמוך יכול המגסר הזה לרדת??  (ל”ת)


  • למען ה'  


 7. זכותו של בעל 'שפע חיים' זצוק"ל בוודאי תעמוד לו  


;