1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

פרוש ואייכלר מחממים מנועים ומאתגרים את הסיעה המרכזית לקראת הבחירות

עם היציאה לבחירות, שוב עולים לפני השטח המאבקים בתוך סיעת אגודת ישראל. פרוש ואייכלר חוברים יחד ובמכתב תוקפני הם תוקפים את הסיעה המרכזית על מספר נושאים כשהנושא המרכזי הוא הזלזול בחסידות בעלזא שאינה מוערכת לגודלה | "הזלזול הגדול שיש כלפי הח"מ"

ארי קלמן, י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 16:39

הקרבות באגודת ישראל חברי הכנסת של אגודת ישראל חברי הכנסת של אגודת ישראל צילום: משה גולדשטיין

השקט באגודת ישראל שנשמר תקופה ארוכה מתפוגג מיום ליום, ולקראת הבחירות מעלים מאיר פרוש וישראל אייכלר הילוך בקרב הפנימי והופכים את מה שהיה מתחת לפני השטח למאבק פומבי מול הסיעה המרכזית במטרה לעשות סדר במפלגה.

השניים שיגרו היום (שני) מכתב להנהלת אגודת ישראל, בדרישה להמתין עם ההיערכות לבחירות עד לאחר גיבוש פתרון לשלל הבעיות שנוצרו באגודת ישראל בשנים האחרונות.

פרוש במתקפה חריפה על זייברט: לא משלם חובות; מחליט לבד

פרוש ואייכלר כותבים להנהלת הסיעה, כי "אין זה סוד וכל מי שמצוי ויודע את אשר נעשה בקרב ההנהגה של תנועת אגודת ישראל בתקופה האחרונה, מודע לזלזול הגדול שיש כלפי הח"מ מאחדים שבצמרת אגודת ישראל, וההגיונית, שתוקם מחדש באגודת ישראל ועדת כספים בהרכב נציגי כל הסיעות, וכפי שנקבע מיד לאחר הבחירות הפנימיות".

השניים מתייחסים למאבק שנחשף ב'בחדרי חרדים' לפיו העלו טענות על התנהלותו של המזכ"ל חנוך זייברט שלא מסייע לממן את החובות שנוצרו לאחר הבחירות המוניציפליות בדגש על הערים ירושלים וצפת שם התמודדו נציגים בטעם אגודת ישראל.

"ההתנהגות הבוטה הזו כלפי נבחרי הציבור, מייצגי הקהילות, פורשת לה כנפים, ולצערנו, זה גם נהפך לשיח בין העסקנים הבכירים שבתוכנו, ומלבד העובדה שיש באגודת ישראל אישים בעלי מעמד שמונעים בכל דרך שהיא, הקמת ועדה שתפקח בשקיפות על הכספים שבקופת התנועה, מלמד שאין כל כוונה מצד אותם אישים בתנועה, לכבד את הקהילות והנציגים הבכירים שנבחרו לייצגם, במוסדות התנועה, ומטעמה", תקפו השניים במכתב.

בנוסף כתבו פרוש ואייכלר כי "הזלזול הזה בקהילות בא שוב לידי ביטוי, כאשר בעת שמסדרים את רשימת המועמדים לכנסת, נציגי הסיעות מוסרים שוב ושוב שמות של מועמדים מתוך קהילתם ואינם משכילים לשלב ברשימת המועמדים לכנסת, שמות של אישים מקהילות גדולות נוספות".

במכתב תקפו השניים במרומז את הסיעה המרכזית, חסידות גור, בטענה כי "ברור הדבר, שאין חסידות אחת, וגם הגדולה ביותר, שיש לה בקהילה שלה מאגר של בעלי זכות בחירה, שמספיק בזה כדי לבחור לעצמה חבר כנסת, בלי העזרה מקולות של הקהילות הנוספות, ועל כן, אין כל הצדקה שחסידות אשר איש מטעמה מוצג ב-4 המקומות הראשונים ברשימה שמטעם התנועה, תוכל שוב לשבץ ברשימה, שם נוסף מקהילתה".

עוד מעלים השניים את הקרב בין חסידות בעלזא לחסידות ויז'ניץ על סדר המקומות, שנטען כי "לשני המקרים הנ"ל, שמשמעותם- כפי שמתנהל כיום- כאמור, זלזול בקהילות הרבות, מתווסף המקרה השלישי והמזלזל, בקהילה גדולה כאשר מזה מספר שנים שאנו חווים את הפגיעה הקשה בחסידות בעלזא, כאשר למרות גודלה המשמעותי, ושאף עולה על מספר החסידים וראשי בתי אב שיש בחסידות ויז'ניץ, וכל זאת, לעת חלוקת המקומות והתפקידים בכנסת נעשה עוול לחסידות בעלזא שהוצבה, אחרי חסידות ויזניץ".

"אם אנו רוצים לצאת עם בשורה לציבור הרחב ולקהילות הרבות, לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד כשלושה חודשים, אנחנו באגודת ישראל חייבים לתקן את עצמנו כעת, בשלושת הנקודות״, כך סיימו פרוש ואייכלר את המכתב שמטרתו להביא את הנושא לשיח הציבורי תוך שאיפה להביא לפתרון עוד בטרם יוגשו הרשימות לכנסת ה 24.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בהצלחה לשני הצדדים  


  • ליטאי גאוותן מסריח 


 2. לפעמים עולות לי מחשבות כפירה, מה יקרה אם לא אצביע לכם  (ל”ת)


  • י 


  • לא יצמח לך זנב (ל”ת)

   זיבי

  • מבטיח לך מניסיון מתוק 

   אזרח

 3. לכבוד הרב פרוש ואיכלר שלום רב! כנסו!!!  


  • גערער שוטה 


  • מנדט 

   חיים

 4. חייבים פריימריז ביהדות התורה או שאתם מפסיקים לריב כמו ילדים בגן  

  דודי מלשומי אמונים ביתר

 5. שפרוש ואייכלר ילכו ביחד עם אלי ישי ובצלאל סמוטריץ. וטסלר וליצמן לא יעברו את אחוז החסימה !!  (ל”ת)


 6. מגיע לויזניץ!!  


 7. כבר שנים שאני "לא" מכניס לקלפי את האות ג'. כמו גן ילדים מתנהגים כל החבורה הזאת, וגם על זה שלא עושים פריימריז  (ל”ת)

  יוסקה

 8. דיי לפלגנות  

  בעלזער

  • א יענע בעלזער ביסטו.... גורים, אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. (ל”ת)

   אני

 9. פרוש ואייכלר  


;