1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

התגלתה מוטציה נוספת: קטלנית ועמידה בפני נוגדנים

בעוד השלכותיה של המוטציה הבריטית מתבררים, בשעות האחרונות, מדווח כי התגלתה מוטציה קטלנית חדשה שמתפשטת בהודו ובאוסטרליה ותוקפת גם מי שכבר פיתח נוגדנים לקורונה 

קובי ברקת, י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 19:39

מתפשטת בהודו ואוסטרליה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

רק לפני מספר ימים נשם העולם לרווחה כשהתברר שהחיסונים יעילים גם נגד המוטציה הבריטית של הקורונה, וכעת מתברר כי ישנה מוטציה נוספת המדביקה גם מי שכבר פיתח נוגדנים.

על פי מחקר שפורסם בהודו, לפחות 19 מוטציות של נגיף הקורונה התפתחו במדינה חודשים האחרונים. משרד הבריאות ההודי הודיע כי אחת המוטציות הנקראת N440K, הדביקה מחדש עובדת בריאות צעירה בצפון המדינה למרות שכבר נדבקה בעבר בנגיף.

החוקרים אספו נתונים מתוך 265,079 רצפי די.אנ.איי. ממאגר מידע גלובלי, בנוסף ל-1,154 רצפים אותם חקרו במעבדות וגילו 120 מקרים של מוטציות שהצליחו "להתחמק" מהמערכת החיסונית של הנדבקים. "ניתוח הנתונים שלנו מראה שמספר המוטציות הקשורות לכך זינקו משמעותית בקהילות ברחבי העולם", כתבו החוקרים.

לפי המחקר, ה-N440K נמצא ב-2.1% מסך רצפי הדי.אנ.איי. בהודו. הנתון גבוה ביותר במדינת אנדרה פראדש שבדרום הודו, שם המוטציה נמצאה ב-33.8% מ-272 רצפי הדי.אנ.איי. שנבדקו. צוות החוקרים מצא גם 24 מקרים של המוטציה בכמעט 70% מרצפי הדי.אנ.איי. שנבדקו שהגיעו מאוסטרליה. 

וינוד סקאריה, אחת החוקרות בצוות המחקר, הסבירה לעיתון ההודי "הפרינט" איך יכול להיות שהמוטציה עמידה בפני הנוגדנים ואמרה כי "הגוף שלנו מייצר מספר של נוגדנים לווירוס, כך שמוטציה אחת עשויה שלא לחמוק לחלוטין מכל הנוגדנים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איזה כיף לחרטט אותנו בדברים שאנחנו לא מבינים...  (ל”ת)


  • אל תדאג, גם הכתב לא מבין בזה 

   רפי

  • כמה נכון 

   אני

 2. חחחחחחחחחחחחחח. קורע! גייטס אתה קורע אותנו מצחוק. די, כמה אפשר לעבוד על אנשים....חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח  (ל”ת)


 3. הכל טוב ויפה מוטציות וחייזרים אבל בישראל השנה יש רק 3000 מתים 90%  

  הכצעקתה?

  • כמו הנחש הקדמוני 

   שמויגר

 4. הודיעו לכם כבר שנים שהקב"ה מגיע במרכבה להשמידנו!  

  בועז

  • צריך להישאר בארץ ולסגור את נתב''ג ולא יכנסו 


 5. לא ראינו בשום מקום לא בכתבה ולא בכתבות אחרות שהיא קטלנית יותר למה אתם סתם מלחיצים וכותבים בכותרת: קטלנית, אתם רוצים שמישהו יראה ויחטוף התקף לב במקום?  (ל”ת)


 6. זה לא שהיא עמידה בפני נוגדנים. הנוגדנים שקיימים לא מועילים נגדה. זה כמו שיכתבו על אדם עם נוגדנים נגד אבעבועות רוח שחלה בשפעת למרות שיש לו נוגדנים נגד אבעבועות רוח. המוטציה שהנגיף עבר שינתה את הפעולה שבה הנגיף תוקף את גרעין התא ולכן הנוגדנים הנוכחיים לא מועילים. הוא הפך למן "מחלה חדשה".  (ל”ת)


 7. עיוור מי שלא מבין שיש יד של רשעים פה.  

  תגידו ניראה לכם נורמלי מה שקורה פה?

  • אם אתה הלא עיוור ועדיין חושב שיש תוכנית לדלל אוכלוסין, איך למען ה' אתה עדיין לא לובש מסכה, ורק מפני המלחמה עם אלה שרוצים להרוג חלק מאכלוסיה, ואנחנו נשמור עליהם, נלביש מסכה נקיים ריחוק פיזי וקירוב לבבות 

   שמויגר

  • צודק (ל”ת)

   אני

 8. לסגור את נתב''ג ולהישאר בארץ ,והיהודים צריכים לעלות,  


 9. א"א לנצח את הקב"ה  

  ירמיהו

 10. א"א לנצח את הקב"ה  

  ירמיהו

 11. לסגור את נתב"ג, ולהישאר בארץ הקודש, זה מה שצריך לעשות  


 12. פנייה לחברי כנסת-תקראו  


 13. וכמובן קופת העיר תושיע.  (ל”ת)


 14. תכתבו חדשות לא פרופאגנדה  


 15. מה לא ברור בלהפסיק לאכול עטלפים!  

  אבי הנמוך

 16. מענדי תתחבר לטנקי אונליין  (ל”ת)


 17. מענדי תתחבר לטנקי  

  מענדי תתחבר לטנקי

 18. כשאין מה לכתוב לא חייבים להחליץ.................  

  מנחם

 19. ישב איש בביתו 40 יום ו-40 לילה ותצא המגיפה הארורה  

  שמואל

;