1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

קרבות החרדים: מקורבי גפני מתעקשים; זו האסטרטגיה של ליצמן

בעוד בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, רשימת יהדוה"ת הוגשה בזמן ולא בדקה ה-90 כהרגלה רבות בשנים, אלא שהפעם נראה כי הקרבות הפנימיים לא יוכרעו עד הרגע האחרון. בעוד בין ליצמן לגפני נרקמים הסכמים, פרוש ואייכלר ממשיכים להיאבק וזוכים להתעלמות משני המנהיגים

ארי קלמן, י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 22:00

יהדות התורה המפולגת ליצמן וגפני במליאת הכנסת ליצמן וגפני במליאת הכנסת צילום: בחדרי חרדים

יהדות התורה סוערת וגועשת בכמה חזיתות כשהדד ליין יהיה מועד הגשת הרשימות בעוד כחודש - 45 ימים לפני יום הבחירות, הקרב על ועדת הכספים נראה לקראת סיכומים בין ראשי המפלגה משה גפני ויעקב ליצמן, ואילו השר ליצמן מגבש אסטרטגיה במלחמה מול מאיר פרוש וישראל אייכלר.

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', ב'דגל התורה' הודיעו כי הם מסרבים להחליף את סדר הרשימה ובחירת התפקידים (אגודה אמורים לבחור תפקיד ראשון ואילו דגל יוצבו במקום הראשון), כאשר גפני הבהיר אתמול כי אם הוא לא ימשיך בתפקיד יו"ר ועדת הכספים הוא יעזוב את הכנסת.

הקרב הפך למעניין, כאשר הצמד מאיר פרוש וישראל אייכלר הבהירו ל'דגל התורה' כי במקרה שיצאו למלחמה להשאיר את הרשימה כפי שהיא, הם יהיו לצידם, המטרה היא להבטיח את כניסתו של אייכלר לכנסת הבאה, כך שבמקרה ועמדת ליצמן תתקבל והרשימה תשתנה, ישראל אייכלר יידחק למקום השמיני הפחות ריאלי.

מנגד, ב'דגל התורה' מבינים את הרצונות של אייכלר ופרוש, ולא חושבים שהם יהיו לצידם למען גפני, והם עצמם ירצו כן לשנות את הרשימה, כדי שפינדרוס יהיה זה שיתקדם למקום השביעי הריאלי יותר.

בסביבתו של חבר הכנסת גפני ציינו היום כי הם יסרבו להיכנס למחלוקת בין פרוש ואייכלר לליצמן, ויגיעו להסדר שמקובל על הדעת בהידברות בין גפני לליצמן, כשהם לא מסתירים את העובדה שהם רוצים כי הרשימה כן תשתנה, אבל בתנאי שתפקיד ועדת הכספים יישאר בידיו של גפני.

בסביבתו של גפני אומרים היום ל'בחדרי חרדים' כי "ישנה הבנה שקטה בין גפני לליצמן שהוא ישאר כשר בממשלה וגפני בראשות ועדת הכספים, זה שיוצר לליצמן פאנצ'ר בדרך (כתב האישום שלא מאפשר לו לכהן כשר - א.ק.), זה לא אמור להיות הבעיה שלנו", לדבריו, "ליצמן יודע שגפני לא יכול לכהן כשר".

דהיינו, בסביבתו מציינים כי הסיכום היה עוד לפני הכנסת ה-21, שכל אחד יישאר במקומו, ואם הרצון של ליצמן השתנה, והוא רוצה מסיבות משפטיות לא לכהן כשר, זה לא אומר שהוא יקבל את ועדת הכספים, וזה לא קשור להסכם שיישאר כפי שסוכם.

כך, עולה פתרון כי השניים יגיעו לפתרון ביניהם על התפקידים, כשהרשימה תתהפך לשביעות רצונו של יעקב ליצמן, שידחוק את האויב הטרי ישראל אייכלר, למקום לא ריאלי, ואילו גם גפני יתרצה שגם ישאר בוועדת הכספים וגם פינדרוס יוצב במקום השביעי הבטוח יותר.

במקרה כזה, פרוש ואייכלר יהיו בדילמה, שהם לא יהיו קולות יחידים לשמור על הרכב הרשימה, שכאמור בדגל התורה מסרבים להיכנס לתוך המחלוקת הפנימית בין נציגי אגודת ישראל, בין פרוש ואייכלר לליצמן ולצידו חה"כ יעקב טסלר.

בתוך כך, ל'בחדרי חרדים' נודע כי מול המתקפה של פרוש ואייכלר, שכוללת מכתבים ששיגרו השניים, התוכנית היא להחרים את כינוסי המטות, ליצמן ואנשיו בסיעה המרכזית גיבשו אסטרטגיה לפיה הם צפויים להתעלם מהשניים, ולא להתייחס לטענות שהם מעלים בנושא גיבוש הרשימה ושיתוף הפעולה בתוך הסיעה החסידית.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם הם יתפרקו אחד מהם לא יעבור את אחוז החסימה והשני יגרד אותו בקושי. כך או כך יש להם אינטרס להישאר ביחד. ועדיין זה לא אומר שהציבור יבחר בהם לאור ההתנהלות האחרונה שלהם והפרת ההבטחות  (ל”ת)


 2. ליצמן  

  לב

  • ליצמן 

   יהודי

 3. אייכלר בנאדם טיפש, דוחה לשמוע אותך, תחזור לשס ודגל  

  דודי

 4. פרוש ואיכלר התחילו עם המריבות שלהם כרגיל  

  זבולון מעמנואל

 5. שוב פעם מלחמות של שלומי אמונים ובעלז דייי  

  שייקי עקשטיין

 6. חחח איכלר מדבר חסידי בעלז שלא מצביעים אף פעם כנסו!!!  


 7. בעלזא בגדו באגורת ישראל בתשמ"ט אז מה אתם בוכים  

  שלמה אלבום בני ברק

  • בעלז לא "בגדו" הם אף פעם "לא היו" באגודה ועוד יש להם טענות... (ל”ת)

   יוני

  • בעלזא לא בגדו אלא אף פעם לא היו באגודה ב100% אלא רק ב90%  

   שלומי

 8. בעלז מדברים חחחח צאו להצביע ויכבדו אתכם  (ל”ת)

  דודו אבראש אלעד

 9. האגודיים האמיתים  


 10. קרבות החרדים  


 11. נראה שגור נלדן גייסו את כל החסידים לטקבק  (ל”ת)

  שלמה

 12. גור נדלן לא מייצגים אף אחד - שילכו לפנצ'ר רכבים באשדוד  (ל”ת)

  חיים

 13. ליצמן  


;