1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

כל מה שרציתם לדעת על הדרכון הירוק

הדרכון הירוק ינוהל באמצעות אפליקציה ייעודית, וזאת על מנת להעניק לרשויות שליטה על הנתונים, ולמנוע זיופים והוא יינתן שבוע לאחר קבלת מנת החיסון השנייה • מה יעשו המחזיקים רק במכשיר כשר?

אהרן מילר, י"ג טבת תשפ"א 28/12/2020 22:57

מה יעשו החרדים מתחם בדיקות קורונה מתחם בדיקות קורונה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

נגיף הקורונה ממשיך להוביל את סדר היום בכל רחבי העולם וגם כאן בארץ, בעוד בכל רחבי הארץ שרויים אזרחי המדינה תחת הגבלות ה'סגר השלישי', נמשכים במקביל המאמצים לקדם ולזרז את מבצע 'לתת כתף' במסגרתו מחסנים את האזרחים נגד נגיף הקורונה.

עם התקדמות מבצע החיסונים נדרשו במשרד הבריאות לקדם ולהחליט מה יהיו ההטבות וההנחות להן יזכו המחזיקים את ה'דרכון הירוק', אותו אמורים לקבל המתחסנים לאחר קבלת המנה השנייה.

בתוך כך דווח הערב (שני) בחדשות 12 כי הדרכון יינתן למתחסנים שבוע לאחר קבלת מנת החיסון השנייה, והוא יקנה למחזיקים בו פטור מבידוד גם בחדרה ממדינות אדומות, כמו גם פטור מבידוד לאחר חשיפה לחולה מאומת.

עוד דווח כי הדרכון הירוק ינוהל באמצעות אפליקציה ייעודית, וזאת על מנת להעניק לרשויות שליטה על הנתונים, ולמנוע זיופים.

יודגש, כי קברניטי משרד הבריאות נדרשים להיערך למתן 'דרכון ירוק' גם למגזר החרדי שברובו אינו משתמש במכשיר חכם המאפשר התקנת אפליקציות.

מוקדם יותר הערב דווח כי בניגוד לפרסומים כי יש מחסור במספר החיסונים, בקשו במשרד הבריאות להדגיש כי בארץ כבר נחתו 3 מיליון חיסונים, המספיקים ל-1.5 מיליון אזרחים ב-2 המנות הנדרשות על מנת למקסם את יעילות החיסון של חברת פייזר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק מי שיש לו דרכון ירוק יגויס לצבא  

    ירוק לגיוס

  2. למה לעזאזל אפליקציה אם לא כדי לעקוב אחרי האזרחים. רק טמבל מתקין אפליקציה מטעם הממשלה שלו.  


  3. תגידו הזויים. תגידו קונסיפרטורים אבל...  


;