1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הבחירות רק החלו: ליברמן יוזם גוש חוסם וכבר מחלק תיקים

אם חשבתם שיו"ר ישראל ביתנו יחשב מסלול מחדש בבחירות הרביעיות בתוך שנתיים, הרי שהוא מוסיף חטא על פשע ומצהיר גם הפעם כי יפעל להקים גוש חוסם וגם מצהיר אילו תיקים ידרוש ומי יאייש אותם | לדבריו, הוא מעדיף ממשלה עם מרצ מאשר עם החרדים

קובי עוזיאלי, י"ד טבת תשפ"א 29/12/2020 19:22

"נשים סוף לממשלת נתניהו והחרדים" אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן הודיע כי בקואליציה הבאה 'ישראל ביתנו' תדרוש לקבל אחריות מלאה על שיקום הכלכלה הישראלית והבראת המשק.

ליברמן ממשיך גם בבחירות הללו להחרים את המפלגות החרדיות ומצהיר: "המטרה המרכזית של ישראל ביתנו בבחירות הקרובות היא לשים סוף לשלטון נתניהו והמפלגות החרדיות".

לדבריו: "נפעל ליצירת בלוק של ארבע המפלגות - ישראל ביתנו, יש עתיד, ימינה, ותקווה חדשה, שינהל משא ומתן עם שאר השחקנים וירכיב קואליציה ציונית וליברלית שתדאג לציבור הרחב".

"בקואליציה הבאה ישראל ביתנו תדרוש לקבל אחריות מלאה על שיקום הכלכלה הישראלית והבראת המשק". הצהיר.

לדבריו, "תיק האוצר מהווה עבורי אתגר אמיתי, כמי שכיהן במשרד הביטחון, החוץ, התחבורה והתשתיות הלאומיות אני סבור שאין מתאים ממני לתפקיד שר האוצר הבא של מדינת ישראל".

הוא עקץ והצהיר כוונות, "לאחר שהשר אמיר אוחנה הפך את המשרד לביטחון פנים למשרד לביטחון נתניהו ומשפחתו, נדרוש גם בקואליציה הבאה את התיק לביטחון פנים עבור ח"כ אלי אבידר".

"כמו כן נדרוש את תיק הבריאות עבור פרופ' ליאוניד אידלמן ואת תיק העלייה והקליטה עבור יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר".

וזה לא הכל, "ההסכם הקואליציוני הבא יהווה חוזה אמיתי עם הציבור, זה שמשרת בצה"ל, עובד ומשלם מיסים ולכן נפעל ליישום חקיקת חוק נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, העברת ההחלטה על פתיחת עסקים בשבת לשלטון המקומי, גיוס בני ישיבות לשירות צבאי או לאומי, וחובת לימודי ליבה בכל מערכות החינוך". כך אביגדור ליברמן הערב.

לצד זאת, בראיון שהעניק הערב לחדשות 12, יו"ר 'ישראל ביתנו' ליברמן, לא פסל ישיבה עם מרצ בממשלה ללא נתניהו והמפלגות החרדיות. כשהוא מסביר "מבחינתי האינטרס הלאומי של ישראל הוא לשים סוף פסוק לשלטון נתניהו, ש"ס ויהדות התורה. כולנו נצטרך לוותר על האגו ואני מציע לכולם להשתלט על אמביציות אישיות".

ליברמן ניסה לבדל בין המגזר החרדי לנציגיו ואמר בראיון לעודד בן עמי בחדשות 12: "הבעיה אלו לא החרדים, אלא עסקני ש"ס ויהדות התורה. כמו שזה נראה כרגע החרדים מחליפים את נתניהו בגדעון סער. בלי נישואים אזרחיים, בלי תחבורה ציבורית בשבת, בלי לימודי ליבה ובלי עוד כמה נושאים שעל סדר היום לא נהיה שותפים. הגיע הזמן להחליף את שלטון נתניהו, דרעי וליצמן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני מקוה שעד הבחירות המוציא שם רע על דוד המלך בכנסת לא יהיה פה  (ל”ת)

  שלמה

 2. ליברמן עם ששה מנדטים צפויים דורש עשרה תיקים ופלא שלא דורש את תיק הבטחון - בעל החלומות באספמיא  (ל”ת)

  זאב

 3. התפקיד הכי הולם אותך זה שר ההסתה של מדינת ישראל  (ל”ת)

  שר ההסתה

 4. הוא צדיק גמור ויש לו עולם הבא. רק בתנאי שיכנס עם החרדים לקואליציה. מה רוצים ממנו? עשו איתו מסחרה פוליטית. ואל תדאגו לו. מנהיגי ש"ס וג' יודעים ללכת לכנסים ולהתחבק ולהתנשק איתו עם חיוכים מצד לצד. העיקר אחר כך קוראים לו אנטישמי. אחד בפה ואחד בלב.  (ל”ת)


 5. מה קרה שאתה מחליף את דעתך ואתה כן מצרף את המשחיסטים  (ל”ת)


 6. לאחר ששנים דיבר על טרנספר ורקח דילים לחרדים.  


 7. שיתנו לו להיות שר מאבטחי הקניונים. הרי זה הדבר היחידי שהוא עשה בחיים שלו מלבד פוליטיקה. מיותר לציין שבמשך כל השנים הפוליטיים שלו הוא לא העביר ולו חוק אחד במשך 30 שנה. אפילו טיבי שישב באופוזיציה כל הזמן חוקק והעביר חוקים (כמו החוק לסימון סכנת חנק ועוד). ואפילו טיבי שהוא ערבי חוקק חוקים שכולם צריכים להודות לו היום לגביהם  (ל”ת)


 8. ליברמן משול לפועל בניין שחושב שהוא אדריכל ומנסה לנהל את כולם. קודם כל שיעבור את אחוז החסימה ואח"כ ידבר  (ל”ת)


;