1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

איציק שמולי הודיע על פרישה מהמרוץ לראשות מפלגת העבודה

חבר הכנסת איציק שמולי שפעל יחד עם היו"ר הנוכחי עמיר פרץ למנוע את הפריימריז במפלגת העבודה, ומאמציהם נכשלו בבית המשפט עם עתירתה של מרב מיכאלי, הודיע היום על פרישה מהמרוץ לראשות המפלגה

אהרן מילר, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 17:43

הדרך של מיכאלי נסללה עמיר פרץ ואיציק שמולי עמיר פרץ ואיציק שמולי צילום: דוברות העבודה גשר

ימים ספורים לאחר הודעתו של אהוד ברק כי לא ייענה לבקשות הרבות ולא יחזור לפוליטיקה על מנת להציל את מפלגת העבודה, מודיע גם חבר הכנסת איציק שמולי על פרישה מהמרוץ לראשות העבודה.

שמולי שפעל יחד עם היו"ר הנוכחי עמיר פרץ למנוע את הפריימריז במפלגת העבודה, ומאמציהם נכשלו בבית המשפט עם עתירתה של מרב מיכאלי, פרש היום (שלישי) מהמרוץ לראשות המפלגה. הפרישה של שמולי מהווה בעצם סלילת הדרך עבור מרב מיכאלי לניצחון במרוץ לראשות העבודה, לאחר שהיא נותרה המועמדת הבולטת היחידה, לצד שמות לא מוכרים.

בהודעת הפרישה כתב שמולי: "אני מבקש להודות לאלפים מכם, בהם ראשי רשויות וחברי מועצות, מזכירי סניפים ומחוזות, פעילים חברתיים וחברים מסורים ומודאגים רבים מכל רחבי הארץ על הקריאה הגורפת והמרגשת בימים האחרונים להתמודד על ראשות המפלגה ולהובילה לדרך חדשה. לאחר לבטים רבים החלטתי שלא יהיה נכון שאעשה זאת ולכן לא אציג בבחירות הקרובות את מועמדותי לראשות מפלגת 'העבודה'. זו החלטה שאני מקבל בלב כבד אך שלם, למרות האפשרות להגשים חלום, שמצויה ממש בהישג יד".

"אני מאמין שהדבר החשוב ביותר בבחירות האלו הוא יצירת כוח משותף של מפלגות שיוכלו לרכז מאמץ, כדי שבסופן תושג מטרה אחת ויחידה: שנתניהו לא יהיה עוד ראש הממשלה. מפלגת 'העבודה' חייבת להיות חלק ממהלך רחב שכזה, הן כחלק מאותו המאמץ והן עבור הישרדותה שלה. לכן גם נֵאֹתִּי והייתי שותף פעיל ליוזמה, שלצערי כשלה אמש, להביא להסכמה רחבה במפלגה תוך נכונות לשים בצד כל אמביציה ושיקול אישיים. קיומם של הליכים פנימיים שיארכו עד ראשית פברואר (יומיים לפני הגשת הרשימות לכנסת) מקטינים את הסיכוי לכך ועלולים, לפי מיטב הערכתי, להפוך התמודדות דמוקרטית לגיטימית לחסרת תוחלת; מניצחון מוחץ- לניצחון פירוס" הוסיף שמולי.

"ההחלטה הזו אינה קלה לי. המפלגה הזו היא בית עבורי. כולכם יודעים גם כמה חיכיתי לרגע שאוכל להנהיגה. דרכה- נצורה בלבי, חבריה וחברותיה- משפחה עבורי. ערכיה הבסיסיים והמחייבים ימשיכו ללוות אותי, אך את מימושם אוביל ממקום פוליטי אחר" סיכם שמולי, וכתב: "אני מבקש להודות לכולכם שוב על מפגן מרגש של אמון ותמיכה. עם רבים מכם בוודאי אמשיך את המסע. אאחל הצלחה לכלל המתמודדים ולמפלגה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;