1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

גנץ החליט: גל"צ תופרד ממערכת הביטחון

אחרי דיונים ארוכים שהתקיימו במערכת הביטחון, שר הביטחון בני גנץ החליט היום להוציא את התחנה הצבאית מחסותה של מערכת הביטחון | בימים הקרובים יוקם צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד הביטחון שיגבש בתוך מספר שבועות מתווה להוצאת התחנה ממערכת הביטחון והפעלתה במתכונת אזרחית או סגירתה

אבי גדלוביץ', ח' שבט תשפ"א 21/01/2021 16:42

התחנה הצבאית תיסגר? (צילום: קובי גדעון, פלאש 90) גלי צה"ל צילום: קובי גדעון, פלאש 90

לאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון, ובשל הרצון לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית, החליט שר הביטחון בני גנץ בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי להניע מהלך שמטרתו הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון.

ממשרד הביטחון נמסר כי "ההחלטה נובעת מהייעוד של צה"ל, וכן מהצורך להפריד בין שירותם של חיילי צה״ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת בו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים".

בימים הקרובים, יוקם צוות מקצועי בין-משרדי בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, אשר יכלול נציגים של משרד הביטחון, צה״ל, משרד המשפטים ומשרד התקשורת. הצוות יגבש בתוך מספר שבועות מתווה להוצאת התחנה ממערכת הביטחון, והפעלתה במתכונת אזרחית או סגירתה.

"ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי", אמר גנץ, "התקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה, אולם קיום תחנה צבאית בצה"ל אינה סבירה בעת הזו".

גנץ הוסיף: "קבעתי כי לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל, את היושרה המתחייבת ואת ההתנהלות התקינה".

לדבריו, "אני מוקיר את גל"צ ואת תרומתה לתקשורת הישראלית, ולמגוון הדעות והקולות בתקשורת, ונכון יהיה למצוא אפיק אחר להמשך פעילותה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם רק בשביל זה הוא התמנה לשר הבטחון, דיינו  (ל”ת)


;