1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

פרסום ראשון: ב'אגודת ישראל' הסכימו לשינויים ברשימה לכנסת

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בוועדת השמונה של אגודת ישראל שנערכה היום, סוכם על הקמת ועדת כספים שתנהל את כספי המפלגה | עוד נודע, כי חברי אגודת ישראל הביעו הסכמה לשינויים ברשימה לכנסת | בנוסף עלתה אפשרות לתת ל'דגל התורה' גם תפקיד בכיר וגם מקום ראשון ברשימה

ארי קלמן, ח' שבט תשפ"א 21/01/2021 17:02

ההצעה ל'דגל התורה' ועדת השמונה ועדת השמונה צילום: משה גולדשטיין

ועדת השמונה של אגודת ישראל התכנסה היום (חמישי) לדיון נוסף לקראת הגשת הרשימות בעוד שבועיים, כשעל הפרק עלו הדרישות שהציגו מאיר פרוש וישראל אייכלר בנושא הרכב הרשימה.

בין הדרישות הייתה הקמת ועדת הכספים, עליה סוכם כבר בדיון הראשון השבוע שנערך ביום שלישי בו הוחלט כי תוקם ועדה, אך טרם הוחלט כיצד ואיך תראה. בנושא הנוסף והוא שינוי הרכב הרשימה בין חסידות בעלזא לויז'ניץ - אין עדיין סיכומים.

הנושא השלישי שהעלו פרוש ואייכלר, היה לתת ביטוי בהרכב הרשימה במקומות בסוף העשירייה הראשונה ובתחילת העשירייה השנייה לקהילות חסידיות קטנות. כשייתכן ומקומות אלו יהיו רלוונטיים במקרה של חוק נורבגי וחלוקת תפקידים גדולה בממשלה.

מאיר פרוש בירך על השינוי אך דרש להחליט על קריטריונים שיגדירו אילו קהילות יקבלו את המקום, כדי להשליט סדר ולא לגרום לסכסוכים בין הקהילות הקטנות.

משמעות המהלך, שעד הגשת הרשימות יפתח קרב בין החצרות של מי ישתלב במקום התשיעי שהיה עד כה בידי חסידי גור, כשאת המקום תפס בבחירות החולפות אליהו חסיד, שאף כיהן לתקופה קצרה כח"כ.

במהלך הדיון עלה גם נושא ההסכם בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' כשעל פי הסיכום המקורי, הרשימה אמורה להתהפך, כך שדגל התורה ישובצו במקומות האי-זוגיים ואילו אגודת ישראל יבחרו את התפקיד הבכיר.

בדיון הציג אייכלר כי קיימת פרצה בדגל התורה, לפיה יש קולות במפלגה שטוענים כי לא צריך לשנות את סדר הרשימה בטענה כי הקדנציה החולפת לא הייתה קדנציה רגילה והיא נמשכה רק שבעה חודשים ועל כן יש להשאיר את הרשימה כפי שהיא.

מקור הבעיה מחד הוא שליצמן לוטש עיניים לתפקיד ועדת הכספים מאחר ואינו יכול לכהן כשר בשל כתב האישום הקרב, ואילו בעיה נוספת היא שישראל אייכלר ידחק למקום השמיני הלא ריאלי.

בישיבה עלתה אפשרות להציע לדגל שיתפסו גם את המקום הראשון וגם את התפקיד הראשון ובתמורה יעבירו את המקום השביעי הריאלי יותר לאגודת ישראל, אלא שהשר ליצמן התנגד להצעה.

סוכם כי מזכ"ל המפלגה חנוך זייברט יפתח במו"מ עם מנכ"ל דגל התורה משה שיפמן כדי למצוא פתרון, כשעדיין הקרב על התפקיד הראשון של ועדת הכספים בין משה גפני לליצמן - לא נפתר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממש כמו חיה פצועה מנסים לעשות מעשים נואשים כדי להחזיר קולות. לא יעזור לכם עד שתפטרו את ליצמן ועוד כמותו שרק עשו נזק. הרי ידוע לכל שגם הנציגים החדשים יהיו בובות מריונטה של הותיקים  (ל”ת)


 2. וכמובן בלי מסכות בחדר צפוף.  


 3. את מי הם מעניינים?? מצביעים סמוטריץ  


 4. זה מהיום? למה אין מסכות?  (ל”ת)

  דדי

 5. זה חייב להיות אצל גפני  (ל”ת)


 6. התמונה היא מהיום !?!?  

  מאי

 7. ומה יהיה עם רבבות החסידים שלא משתייכים לאף אדמו"ר? מי ייצג אותם?  (ל”ת)

  מנדל

  • אני במקומך לא הייתי חושב להצביע להם. (ל”ת)

   אלי

;