1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

יממה לאחר הזכייה: מרב מיכאלי הודיעה לפרץ ושמולי לפרוש מהממשלה

מרב מיכאלי לא מבזבזת זמן, פחות מיממה לאחר שקבלה את מרב הקולות במרוץ לתפקיד מנהיג מפלגת העבודה, היא מראה מי בעלת הבית החדשה במפלגת העבודה, ודורשת מהשרים פרץ ושמולי לעזוב את תפקידיהם לאלתר

אהרן מילר, י"ב שבט תשפ"א 25/01/2021 19:40

ההחלטה הראשונה עמיר פרץ ואיציק שמולי עמיר פרץ ואיציק שמולי צילום: דוברות העבודה גשר

רק אתמול ניצחה ח"כ מרב מיכאלי במרוץ לראשות מפלגת 'העבודה', וכבר הערב (שני) פחות מ-24 שעות מאז שהוכרזה כמנהיגת המפלגה, היא מראה מי 'בעל הבית' והחליטה עבור 'חבריה' למפלגה, עמיר פרץ ואיציק שמולי כי עליהם לצאת מממשלתו של בנימין נתניהו.

החלטתה של מיכאלי באה, למרות שעמיר פרץ ואיציק שמולי כבר הודיעו על סיום דרכם במפלגת 'העבודה', עם זאת, מיכאלי לא ממתינה לבחירות ולהשבעתה של כנסת חדשה, ודורשת מפרץ המכהן כשר כלכלה והתעשייה ומשמולי המכהן כשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, להתנתק ממשלתו של נתניהו, "המושחתת והגרועה בתולדות המדינה" כלשונה, לאלתר.

יושבת ראש מפלגת העבודה, חברת הכנסת מרב מיכאלי אמרה עם פרסום החלטתה: "מפלגת העבודה עוזבת את ממשלת נתניהו-גנץ המושחתת. הודעתי לפרץ ושמולי שעליהם להתפטר מהממשלה לאלתר. מפלגת העבודה מתחילה מחדש".

כזכור, לפני כחודשיים העבירו יו"ר המפלגה עמיר פרץ וחבר הכנסת איציק שמולי החלטה שקובעת כי לא ייערכו פריימריז במפלגת העבודה, בכך ניסה פרץ לקבל לידיו את השליטה במפלגה לקראת חיבורים עתידיים, כמו גם הסכמים שיאפשרו לו לממש את ההגעה ליעד שלו: בית הנשיא.

לפני שלושה שבועות נערך דיון בבית המשפט לבקשת חברת הכנסת של המפלגה מירב מיכאלי, ובית המשפט קבע כי תביעתה מוצדקת. אכן הערב אוכלת מיכאלי את פירות ההצלחה ואט אט מצרפת אליה כוחות חדשים ורעננים שאולי יצליחו להציל את מפלגת 'העבודה' מהיעלמותה בבחירות הללו.

בשבוע הבא ייערכו הפריימריז לרשימת 'העבודה' לכנסת ה-24 ובין המתמודדים נמצא לעת עתה, ח"כ רם שפע, שהודיע היום על עזיבת 'כחול לבן'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;