1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

האם כל אחד יכול להציל חיים?

זה אולי נשמע לכם מעט קלישאתי, אך קורס עזרה ראשונה הוא קורס מציל חיים. במהלך הקורס כל אחד מאיתנו יוכל ללמוד איך לבצע פעולות שונות שיכולות להיות פעולות מצילות חיים

כתבה מקודמת, י"ח שבט תשפ"א 31/01/2021 13:22
תגיות:

קורס חשוב מצילים חיים מצילים חיים צילום: freepik

אף אחד מאיתנו לא ירצה לחשוב על סיטואציה שבה הוא יצטרך להציל חיים של בן אדם אחר. הרי אנו רוצים לחיות חיים מאושרים עם מינימום בעיות ואתגרים מיותרים ועם מקסימום של הנאה וחוויות חיוביות. אך כמו שאנו יודעים בפועל אנו אף פעם לא יכולים לדעת מה צופן העתיד, ואף אחד לא יכול להבטיח לנו כי לא נעמוד בסיטואציה שבה נצטרך לפעול ולתפקד ביעילות במטרה להציל חיים. רובנו מתקשים אפילו לדמיין מצב בו אנו מטפלים בנפגע או חולה בסכנת חיים. אז לפני הכל חשוב שנשאל: האם כל אחד יכול להציל חיים? זוהי שאלה חשובה, שאלה שיכולה להיות מאוד משמעותית על מנת להבין מה עלינו לעשות כבר עכשיו. במאמר הבא נסביר איך גם אתם יכולים להציל את חייהם של אנשים אחרים, אנשים קרובים אליכם או אדם זר בקרבתנו אשר הזדקק לעזרה ראשונה.

קורס עזרה ראשונה

זה אולי נשמע לכם מעט קלישאתי, אך קורס עזרה ראשונה הוא קורס מציל חיים. חשוב להבין כי אין דרך אחרת ללמוד להגיש עזרה ראשונה ולהציל חיים. במהלך הקורס נוכל ללמוד איך לבצע את הפעולות הנכונות והמדויקות אשר קריטיות להצלת חיי המטופל. בין אם מדובר בהחייאה, חבישת פצעים מדממים, טיפול בחנק או מתן מענה מהיר להתקף אלרגיה חריפה – יש מענה שניתן לתת בשטח! ישנו סל כלים לא מורכב מדי אשר לאחר קורס קצר הכולל תרגול יגיע לרמה שתאפשר את יישומו במצבי חירום רפואיים מגוונים. מדובר על קורס קצר יחסית, אך אולי החשוב ביותר שתוכלו לעבור בחייכם. לא במקרה ישנה רשימה רחבה של מקצועות בישראל המחייבת את בעלי המקצוע במעבר הכשרה וביצוע רענונים תקופתיים.

תלמדו כיצד להגיב במהירות

בנוסף לתכנים העיוניים והתרגולים המועברים במהלך הקורס תוכלו לבצע סימולציות של מקרים מציאותיים אשר יכניסו אתכם למצב המחייב חשיבה מהירה ומתן טיפול יעיל תחת לחץ. הסימולציות נעשות במטרה להכין אתכם להתמודדות עם הטיפול הראשון בשטח – אשר כידוע יכול להלחיץ ולהעמיס על החשיבה. לאחר כל תרגול תוכלו לקבל משוב ונקודות לשיפור, כך שתוכלו לצאת בהרגשת מוכנות איתנה. לאחר שנחשפנו לדרך בה מועבר קורס העזרה הראשונה אצל מקצוענים בתחום רפואת חירום מהארגון מדיסקו, אנו יכולים להמליץ לכם בפה מלא על מקום טוב ללמוד להציל חיים. ועכשיו זה הזמן שלכם לעשות צעד חשוב ולהכין את עצמכם לרגע האמת.

גם אתם יכולים להציל חיים!

זה אולי נשמע לכם כמו עבודה של אנשים אחרים, אך בפועל גם אתם יכולים להציל את חייהם של אנשים אחרים. כל מה שנדרש מכם זה לעבור את הקורס הנכון, ופתאום תוכלו להבין כי יש לכם כוח משמעותי מאוד בידיים. אתם תהיו אלה שתוכלו להציל את בני המשפחה ואת האנשים שקרובים אליכם, כוח שתוכלו להשתמש בו בתבונה בעת הצורך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;