1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

סמוטריץ' טרם הגיע לסיכומים; ההבטחה של רה"מ

מועד הגשת הרשימות כבר נראה באופק, אך הסאגה בציונות הדתית רחוקה מכדי סיום | סמוטריץ' שמחזיק במפתח האיחוד טרם שוחח עם המפלגה החר"דלית, ושם לא מתמהמהים | וגם: מה הבטיח ראה"מ בתמורה לאיחוד

ארי קלמן, י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 08:19

גוש הימין בסכנה בצלאל סמוטריץ' בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גם שלושה ימים למועד הסופי להגשת הרשימות לכנסת ה-24, מפלגת הציונות הדתית שמהווה את המפתח לניצחון גוש הימין טרם הודיעה על איחוד שיצליח לחלץ אותם אל מעבר לאחוז החסימה.

בפועל בצלאל סמוטריץ׳ טרם הגיע להסכם אפילו עם הבית היהודי שם חלוקים על חלוקת המקומות, כאשר סמוטריץ׳ מציע להם רק מקום אחד ריאלי, ואילו בבית היהודי רוצים הסדר מקומות טוב יותר.

בעוצמה יהודית טוענים כי עד כה בצלאל סמוטריץ׳ טרם שוחח עימם, אתמול הם פרסמו על הסכם ריצה משותפת שנחתם בינם לבין מפלגת 'נעם' כך שהשניים יתמודדו יחד בכל מקרה.

בבית היהודי וכן בעוצמה יהודית הבהירו לסמוטריץ' כי במקרה ולא יחתור לסיכומים ביממה הקרובה הם יעברו לחבורים נוספים, אחרי שבמפלגת 'הבית היהודי' לא שוללים אפילו חיבור עם עוצמה יהודית או עם ימינה בראשות נפתלי בנט.

בתוך כך, ב׳ישראל היום׳ מדווח כי בתמורה לאיחוד במפלגות הציונות הדתית, בסביבת ראש הממשלה מתחייבים לפתור את סאגת הבנייה בשכונת צפון עטרות שמתעכבת בשל בעיות מדיניות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק סמוטרי'ץ ידאג לעולם התורה,  

    מ

  2. סמוטריץ ואיילת שקד בתמונות בישול במטבח... השמאל כמרקחה... למיכאלי והורוביץ אין ממש למי לבשל אז..  (ל”ת)

    אייל

;