1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

חסידי ברסלב נכנסו ללב הכפר הפלסטיני: בן 15 נפצע בינוני

נער חסיד ברסלב כבן 15 נפצע הלילה באורח בינוני במהלך כניסה לא חוקית לכפר הפלסטיני כיפל חארס בשומרון | החסידים שנכנסו להתפלל על קבריהם של יהושוע בן נון וכלב בן יפונה, נתקלו ביידויי אבנים וחולצו מהכפר

אבי גדלוביץ', י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 10:55

ללא אישור הצבא מתפללים בכיפל חארס//ארכיון מתפללים בכיפל חארס//ארכיון צילום: Yaakov Naumi/Flash90

מספר חסידי ברסלב נכנסו הלילה (בין ראשון לשני) לכפר הפלסטיני כיפל חארס הסמוך לאריאל, בו נמצאים על פי המסורת קבריהם של יהושע בן נון וכלב בן יפונה. במהלך כניסתם לכפר החלו במקום הפרות סדר והושלכו לעברם אבנים על ידי התושבים המקומיים.  

כתוצאה מיידוי האבנים, נפצע אחד החסידים, נער כבן 15 בראשו. הוא טופל על ידי גורמי רפואה צבאיים ופונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. שאר המתפללים הצליחו לצאת מהכפר בליווי הצבא ללא פגע.

יצוין, כי בעבר אושרו כניסות המוניות לכפר, בעיקר ביום ההילולא של יהושוע בן נון. אלא, שמאז התפרצות הקורונה בישראל וברשות הפלסטינית, מונע הצבא כניסת ישראלים לכפר.

למרות האיסור, הדבר לא מונע ממתפללים להיכנס אל עומק הכפר הפלסטיני הנחשב לעוין יחסית, דבר המהווה סכנה ביטחונית חמורה. קבוצת המתפללים שנכנסה הלילה עשתה זאת, למרות ניסיון של לוחמי צה"ל למנוע מהם את המעבר אל הכפר.

אירוע דומה התרחש רק לפני שלושה שבועות, כאשר קבוצת מפללים נכנסה לעיר שכם לתפילה על קברו של יוסף הצדיק. המתפללים נתפסו על ידי המשטרה הפלסטינית אך הצליחו להימלט. רק בנס האירוע הסתיים ללא נפגעים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כול הכבוד לחסידים  


 2. מטומטמים. תפסיקו לקרוא לחולים האלה בשם "חסידים"  (ל”ת)


 3. לא מבין, הרי גם הפלסטינים אנטיציוניים כמו החרדים?!  

  .

 4. חבל שחולצו להשאיר אותם פעם אחת שיעשו בהם שפטים דינם אינו שונה ממתאבדים  (ל”ת)

  חסידים שוטים

 5. היום בדורינו דעתם של גברים הפכה להיות קלה. אין שום עבודה של השכל. הכל לפי תחושות ורגשות. לא זאת עבודת השם אלא עבודה זרה של הרגשות והתחושות.  (ל”ת)


  • אלה בחורים שאם לא יעשו את זה הם יעשו וונדליזם ככה לפחות הם מוציאים מרץ על קברי צדיקים (ל”ת)


 6. המיתפללים על קבר יהושוע בן נון  


 7. אשריהם ואשרי חלקם של הממיתים עצמם בקברי צדיקים.  (ל”ת)

  שריר

;