1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

ניצול הפיגוע המשיך לישיבה ובירך 'הגומל' • צפו

הדרמה שהתרחשה אתמול בשעות הבוקר המוקדמות - במהלכה ניסה מחבל לדקור חיילים ואזרחים בצומת גוש עציון - לא מנעה מהרב הרב יוסף קורנפלד, אברך בישיבת דרך ה' בירושלים,  להמשיך ללימודיו כרגיל, למרות שרגעים קודם לכן הוא ניצל בנס | הרב הספיק להגיע לתפילת שחרית ובירך לאחריה 'הגומל' | צפו בתיעוד

אבי גדלוביץ', י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 12:33

מרגש רגעי הפיגוע/הרב קורנפלד רגעי הפיגוע/הרב קורנפלד צילום: צילומסך

הרב יוסף קורנפלד, אברך בישיבת דרך ה' בירושלים, עשה אתמול (ראשון) לפנות בוקר את דרכו מאזור מגוריו בגוש עציון לבניין הישיבה בשכונת הר נוף בבירה. אלא, שרגע לפני שעלה לאוטובוס, הגיח מחבל לעבר התחנה בה המתין בצומת הגוש, כשבידיו מקל ושלושה סכינים, וניסה לדקור את החיילים והאזרחים.

למרבה הנס, לוחם צה"ל ששהה בתחנה והבחין במתרחש, התעשת במהירות וביצע ירי לעבר המחבל שנפצע אנושות. בהמשך כוחות הרפואה קבעו את מותו. ל'בחדרי חרדים' הגיע תיעוד של הרב קורנפלד, כשהוא מברך את ברכת 'הגומל' שעה קלה לאחר הפיגוע. הרב קורנפלד, למרות האירוע המסעיר, המשיך את דרכו לישיבה שם הספיק את תפילת שחרית ואף מסר שיעור בהלכות שבת.

צפו: הרב קורנפלד מברך את ברכת 'הגומל'/צילום: א. גפן

ניסיון הפיגוע התרחש אמש מעט אחרי השעה 07:00 בבוקר, אז הגיע המחבל לעבר התחנה כשהסכינים שלופות בידיו. בתיעוד, נראה המחבל רץ עם כאשר הסכינים שלופות לעבר מספר אנשים ששהו בתחנת אוטובוס בצומת גוש עציון - ביניהם לוחם צה"ל ואדם חרדי - ונורה. המחבל, כאמור, נפצע אנושות כתוצאה מהירי ובהמשך נקבע מותו.

עמדתי בעמדת הטרמפיאדה הצפונית, בצומת גוש עציון כדי להגן על האזרחים שהיו שם", שחזר אתמול רב-טוראי ע', לוחם מגדוד נחשון של חטיבת כפיר שנטרל את המחבל. 

"ראיתי חשוד שהלך על הכביש והחל להתקדם במהירות לעברי ולעבר אזרחים ששהו בנקודה, זיהיתי ששלף סכין, יריתי ונטרלתי את המחבל", הוא מוסיף. לדבריו, "אני נמצא פה בתעסוקה מבצעית יחד עם חבריי לגדוד כחודש. אנחנו נשארים דרוכים כל הזמן כדי למנוע מקרים מהסוג הזה. נמשיך לשמור על תושבי גוש עציון ולהגן על הבית".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אולי סוף סוף יאמר תפילה לשלום חיילי צה"ל?  (ל”ת)

    מישהו

  2. למה לברך  

    מ

  3. ואז הוא ילך לבני ברק ויצעקו לו נאצי..  


;