1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

נשקל ביטול פטור מבידוד למחוסנים ומחלימים ששבים מחו"ל

ד"ר שרון אלרעי פרייס אמרה הבוקר בוועדת החוקה כי לאור מקרי תחלואה חוזרת וכן בעקבות המוטציות שמתפשטות משרד הבריאות שוקל לבטל את הפטור מבידוד למחלימים ומחוסנים ששבים מחו"ל

קובי בורנשטיין, י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 15:52

חשש מתחלואה חוזרת קורונה - שדה התעופה נתב"ג קורונה - שדה התעופה נתב"ג צילום: Tomer Neuberg/Flash90

פחות מיממה לאחר הארכת הסגר בעקבות המשך התפשטות בתחלואה, ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס אמרה הבוקר (שני) בוועדת החוקה כי בעקבות מקרי תחלואה חוזרת והווריאנטים שוקלים לשנות את הפטור מבידוד למחוסנים או מחלימים שחזרו מחו"ל.

לדברי ד"ר שרון אלרעי פרייס, "כרגע מי שחוזר מחו"ל וחוסן, לא נדרש לבידוד אך עושים בדיקה מחודשת לגבי הצורך בבידוד למי שחזרו מחו"ל לאור הווריאנטים ולפי מקרים של תחלואה חוזרת גם באנשים שחלו כבר וגם באנשים מחוסנים. נכון להיום הם לא נדרשים בבידוד אך זה נמצא בחשיבה. הסיכון להידבק הוא לא אפס ויש הכרעה משמעותית לניהול הסיכונים הללו בתבונה".

היא ציינה כי "נושא הבדיקות בכניסה גם למחוסנים נמצא בדיון. לגבי הבידוד צריך לשקול אם לחכות לתוצאות הבדיקה או לחייב בבידוד ארוך יותר".

בהתייחסה לאחוז המאומתים החוזרים מחו"ל אמרה כי "4%-3% מהאנשים שחוזרים ממדינות הם מאומתים ביום הנחיתה. זה אמנם מיעוט אך מתוך האחוז הזה של המאומתים לאורך המגפה ראינו שינוי. בנובמבר עלה ל-10% אלו שיהיו מאומתים לאחר חזרתם, בדצמבר עלינו ל-16% ובינואר בין 50% ל-60% השינוי הזה נובע מכמה סיבות - גם מההכרח לבדיקה (במקום מלונית), וגם בעקבות הווריאנטים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איך הם עולים על טיסה אם מאומתים???  (ל”ת)


  2. ובדקו את זה על מתחסנים? או שמייד מחייבים אותם בבידוד  (ל”ת)


  3. רמאים אלו,  


  4. מתי תבדקו את הנחות היסוד השקריות האלו שגורמות להמשיך להקשיב לאנשים שלא מבינים כלום?  (ל”ת)


;