1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מאות חיסונים שפג תוקפם הושלכו לפח

למרות העובדה שברבע ממתחמי החיסונים של קופת החולים כללית מחסנים כל מי שחפץ בכך ללא הגבלת גיל - בשל הירידה בביקוש נאלצו לזרוק בימים האחרונים 1,000 מנות חיסון שפג תוקפן

קובי בורנשטיין, י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 20:46

בשל הירידה בביקוש מתחם חיסונים בירושלים מתחם חיסונים בירושלים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

כמות אדירה של חיסונים נזרקה לפח: בעקבות הירידה בביקוש להתחסן - הנובעת מחשש, שאננות והעובדה שרוב אוכלוסיית הסיכון כבר התחסנה, 40 מתחמי חיסונים של קופה"ח כללית נפתחו בימים האחרים לכל הגילאים. למרות המאמצים כ-1,000 חיסונים הושלכו לפח כי פג תוקפם - כך מדווח יואב אבן בחדשות 12.

על פי הדיווח, בעקבות הירידה בביקוש לחיסונים, בימים האחרונים בכ-40 מתחמי חיסונים קופ"ח כללית בכל רחבי הארץ, כלומר ברבע מכל מתחמי החיסונים - נאלצו לפתוח את מבצע החיסונים לכל הגילאים ע"מ שלא יזרקו מנות חיסון לפח.

אלא שבניגוד למצב לפני שבועיים או שלושה, שבו כל קריאה כזאת הובילה לתמונות של מתחמי חיסונים עמוסים לעייפה, הפעם גם הפתיחה לכל הגילאים לא מילאה את המתחמים.

התוצאה, בימים האחרונים נאלצו בכללית להשליך לפח כ-1,000 חיסונים שתוקפם פג, פי 2 יותר מהמספר הגבוה ביותר שדווח עד כה על חיסונים שהושלכו לפח (כ-470). נדגיש כי בקופת חולים כללית לא אשמים בכך שחיסונים הושלכו לפח, ואם לא היו פותחים את החיסונים לכל הגילאים כדי למנוע את התופעה אפשר שמספר החיסונים שהיו נזרקים לפח היה גבוה הרבה יותר מאלף.

בתוך כך, משרד הבירואת דיווח הבוקר על קרוב לשלושה מיליון ישראלים שהתחסנו במנת החיסון הראשונה ולמעלה ממיליון וחצי שהתחסנו בשנייה. 75%מהאזרחים בגילאי 60 ומעלה כבר קיבלו את שתי מנות החיסון לנגיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני התחסנתי היום בכללית  

  השקופה

 2. ב״ה! כן יירבו החיסונים שייזרקו. אמן!  (ל”ת)

  אמת

  • אתה מטורף. תודה. לך למדבר, לכת של מתנגדי החיסונים. בהנאה:) (ל”ת)

   תהל

  • בגלל קונספירטיבים מטורפים כמוך אנשים מתים  

   חיה

  • עוד פרימיטיבי (ל”ת)

   דדון

 3. סוף סוף חדשות טובות.  (ל”ת)


 4. המוטציה זה סיפור כיסוי לנזקי החיסונים  


  • אתה מטורף לגמרי 


  • כל מילה בסלע 

   אשריך

  • פרופ' לקשקוש 

   אפי'

 5. מי קונספירטור עכשיו?  


;