1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

בנט מצהיר: ימינה לא תשב תחת לפיד כראש ממשלה

בחירות 2021: על פי הסקרים שנערכו בימים האחרונים גוש הימין והשמאל לא מצליחים להשיג רוב ונדמה כי סאגת בחירות חמישיות בהחלט עומדת על הפרק | מי שנמצא בעמדת הכרעה בין הגושים הוא יו"ר ימינה נפתלי בנט שמצהיר הבוקר כי לא יהיה שותף לממשלה בראשות לפיד

ארי קלמן, י"ב אדר תשפ"א 24/02/2021 08:15

מתקרב לנתניהו? עיבוד שלנו נתניהו בנט לפיד צילום: פלאש 90

27 יום לבחירות והגושים מנהלים קרב צמוד, יושב ראש 'ימינה' נפתלי בנט מוסיף להציב עצמו בעמדת המפתח להקמת כל ממשלה שתקום, ומצהיר היום (רביעי) כי לא יישב בממשלה תחת יאיר לפיד.

בראיון הבוקר ל'כאן רשת ב'' הצהיר חבר הכנסת נפתלי בנט כי "ימינה לא תשב בממשלה בהובלת השמאל, כולל עם לפיד כראש ממשלה". כשמנגד הוא לא שולל ישיבה תחת נתניהו, אך גם לא מתחייב להמליץ עליו.

כזכור, אתמול חתמו ראשי הסיעות החרדיות מלבד יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ על מכתב נאמנות לראש הממשלה כי הם ימליצו רק עליו בפני הנשיא וכי הם לא ינהלו מו"מ עם גדעון סער או אחרים.

במסמך נכתב: "הצבעה לכל מפלגה אחרת תביא לממשלת שמאל בראשות לפיד. אנו קוראים לציבור להצביע עבורנו ולא להחמיץ הזדמנות חד-פעמית להקים ממשלת ימין מלאה".

בליכוד נימקו את החתימה בכך שהחרדים מפנים עורף לסער ומתחייבים לתמוך אך ורק בנתניהו, עוד הסבירו בליכוד כי "מכיוון שהשאלה בבחירות היא מי יהיה ראש הממשלה - ראש הממשלה נתניהו או לפיד - ראשי מפלגות הימין חתמו על התחייבות לתמוך בראש הממשלה נתניהו לראשות הממשלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ואני חשבתי שלפיד הוא אחיו הנאמן של בנט, שאילץ את ביבי  


  2. לא ישבו תחת לפיד כראש ממשלה, אבל לא שללא ממשלה יחד עם לפיד. יחיה ההבדל.  (ל”ת)


  3. בהנחה כמעט ודאית, נתניהו מקבל הכי הרבה מנדטים, לפיד שני לו, ואחר כך סער ובנט. מאחר וכך, מי שיקבל אפשרות להקים ממשלה זה רק נתניהו ולפיד. אם לא תשב תחת לפיד, תשב תחת נתניהו כי לא תשב באופוזיציה.  (ל”ת)


  4. שקרן מדופלם ! כל החלום שלך מר בנט זה להיות ראש  


;