1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

במשטרה מעריכים: עומסים כבדים בימי חול המועד

אחרי שבחג הפסח אשתקד הבילויים נמנעו, באגף התנועה של משטרת ישראל צופים עומסי תנועה בערב חג פסח וימי חול המועד, וממליצים לנהגים להתאזר בסבלנות ולהקדים את היציאה מהבית | אלפי שוטרים ומתנדבים צפויים להתפרס ברחבי הארץ | במשטרה ריכזו מספר המלצות

אבי גדלוביץ', י"ג ניסן תשפ"א 26/03/2021 10:58

יוצאים לטייל? אכיפת הסגר השלישי בכבישים אכיפת הסגר השלישי בכבישים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

במשטרה נערכים לאלפי המטיילים שצפויים לפקוד את אתרי התיירות והמסלולים בימי חול המועד, ואלפי שוטרים ומתנדבים צפויים להתפרס ברחבי הארץ - בדגש על הכבישים הבינעירוניים. באגף התנועה צופים עומסי תנועה בערב חג פסח וימי חול המועד, וממליצים לנהגים להתאזר בסבלנות ולהקדים את היציאה מהבית.

לפי הערכות, השנה תירשם עלייה במספר המטיילים, זאת לאחר שנה במהלכה מרבית אתרי התיירות היו סגורים למבקרים. במשטרה מציינים, כי באגף התנועה נערכים בכוחות מתוגברים למתן מענה ושירות למשתמשי הדרך בכל רחבי הארץ עקב התנועה המוגברת והעומסים הצפויים בכבישי הארץ בערב חג פסח וימי חול המועד.

ההיערכות תכלול פריסת כוחות שיטור, ניידות ואופנועים בשטח על מנת לכוון את התנועה ולאפשר, ככל הניתן, תנועה חופשית ובטוחה למשתמשי הדרך.

במקביל תתבצע על ידי שוטרי האגף אכיפה נגד עבירות מסכנות חיים ועבירות בריונות בכביש. הפעילות תתבצע תוך הפעלת מגוון אמצעים גלויים וסמויים המייצרים הרתעה ומגדילים משמעותית את סיכויי מבצעי העבירה להיתפס.

ציבור הנהגים מתבקש להיות ערוך לכך שייתכנו עומסים כבדים בצירים הבין עירוניים, יש להתאזר בסבלנות, לנהוג במשנה זהירות, בהתאם לתנאי הדרך ולהימנע מפעולות המסיחות את הדעת בזמן נהיגה.

במשטרה ריכזו מספר המלצות למשתמשים בדרך:

➖ ציבור המשתמשים בדרך מתבקש להישמע להוראות השוטרים.

➖ נהיגה במהירות מופרזת מגדילה משמעותית את הסיכוי למעורבות בתאונה קטלנית.

➖ שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה מהווה היסח דעת ומגדיל משמעותית את הסיכוי למעורבות בתאונה קטלנית.

➖ השול הנו חלק מהכביש. במקרה חירום בו נאלצתם לעצור בשול, על כל יושבי הרכב לעבור את מעקה הבטיחות ללא דיחוי, להתרחק משפת הכביש ולהתקשר למוקד 100.

➖ חובה על כלל יושבי הרכב לחגור חגורות בטיחות. חגורות בטיחות מצילות חיים.

➖ בכל מקרה ניתן לפנות למוקד החירום של משטרת ישראל או למוקד המידע המשטרתי 110.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;