1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בגלל הסגרים: הרעה במצבם של 43% מחולי פרקינסון

חולי פרקינסון דיווחו לחוקרים מאוניברסיטת חיפה על החמרה בתסמינים כמו חוסר שיווי משקל, נוקשות ורעד | החוקרים: הכרחי לפתח מענה גם בתקופות של ריחוק חברתי

יענקי פרבר, י"ח ניסן תשפ"א 31/03/2021 08:04

נסיגה מדאיגה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

סגרי הקורונה והפסקת הטיפולים בשנה האחרונה לא היטיבו עם מיכל שושני. "חלה החמרה במצבי", מספרת שושני (71), שמתמודדת מגיל 52 עם פרקינסון, "ההחמרה מתבטאת אצלי בהפרעות קשות בשינה, סיוטי לילה, קושי בהליכה, קיבעון ונוקשות תנועתית וגם השמנה. כיום אני צריכה להיעזר במקל הליכה או בהליכון, ואני מרגישה ממש נסיגה במחלה". כך דווח ב"ישראל היום".

שושני מספרת שהיא נזקקת לטיפולים משלימים כמו הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ופיזיותרפיה. "הטיפולים הופסקו לגמרי בגלל הקורונה ומצבי הבריאותי החמיר מאוד, במיוחד לאור העובדה שאני גרה בפריפריה הצפונית, במושב ליד טבריה, ושם אין מספיק נגישות לטיפולים ולשירותי שיקום".

שושני לגמרי לא לבד. סקר שנערך על ידי אוניברסיטת חיפה גילה כי תקופות הסגר החמירו את מצבם של חולי פרקינסון בארץ והרעו את מצבם הפיזי והנפשי כאחד. המחקר נערך בקרב 150 חולים.

על פי המחקר, שנערך בידי ד"ר גלית יוגב-זליגמן וד"ר מיכל כפרי, כ-43% מהמשיבים דיווחו על החמרה בתסמיני המחלה: נוקשות בשרירים, רעד, חוסר שיווי משקל ועייפות. כ-37% דיווחו על הידרדרות ביכולת ההליכה, 42% על עלייה בדיכאון, חרדה ותחושת בדידות, ו-34% - על עלייה במשקל. כ-25% מהמשיבים דיווחו על עלייה בצורך בעזרה בביצוע מטלות שגרה ותפקוד בחיי היומיום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ומה עם חולי הנפש שסובלים הרבה יותר ? ומה עם חולי סרטן שלא הגיעו לבית חולים מפחד מחלקות הקורונה  (ל”ת)


  2. תשאלו בבתי אבות כמה זקנים הפסיקו להרגיש טעם בחיים  (ל”ת)


;