1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

ח"כ יעקב מרגי: להתאים שכר מזכירות בתי הספר להיקף תפקידן

יו"ר ועדת החינוך קרא להקים צוות מקצועי שיגדיר את תפקיד המזכירות לאור ריבוי הדרישות מהן, והתאמת שכרן בהתאם
עקיבא ווייס, כ"ב אדר תשע"ו 02/03/2016 18:38

מרגי. צילום: יונתן זינדל - פלאש90 מרגי. צילום: יונתן זינדל - פלאש 90

ועדת החינוך בראשות ח"כ יעקב מרגי קיימה היום (ד) דיון בנושא מעמדן של מזכירות בתי הספר. יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי קרא להקים צוות מקצועי שיגדיר את תפקידן של המזכירות לאור ריבוי הדרישות מהן, והתאמת שכרן בהתאם. בנוסף אמר: "אם ארגוני המורים לא ידאגו לתנאי העובדים במעטפת המנהלית, ועדת החינוך תפסיק לתת להם גיבוי במאבקיהם. הייתם צריכים להפגין סולידריות ולא להתעלם מתנאי התעסוקה של המנהלנים והמנהלניות".

לדברי יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי, "צפויה עלייה בשכר המזכירות בהסכם השכר החדש ב-2018, אך מדובר בעתיד רחוק ויש לתקן את העוול הקיים בהקדם האפשרי".

לדברי עביר מזכירת בית ספר מטורען, "התפקיד שלנו הולך ומתפתח ואיתו המטלות. המחיה הולכת ומתייקרת, אבל אני נשארת באותה המשכורת ואין לי אפשרות להתקדם. זה יוצר עוול ותסכול". מזכירה נוספת אמרה: "המורים קיבלו תגמול עם הכניסה לאופק חדש ולעוז לתמורה, אבל מה איתנו?"

השר לשירותי דת, דוד אזולאי השתתף בישיבה ואמר כי בכנסת הקודמת טיפל בנושא מעמד המזכירות: "המזכירות הן לב ליבו של בית הספר. כשמורה לא מגיע לבית הספר אפשר להסתדר, כשמזכירה לא נמצאת בבית הספר המערכת מושבתת".

חגית מגן, נציגת השלטון המקומי אמרה כי תהיה עליה בשכרן של המזכירות, בין 20% ל-25%, על פי הסכם שעדיין לא נחתם – "הצפי לסיום החלת ההסכם היא ב-2018". נציגת הממונה על השכר באוצר: "לא זוכרת כרגע את תנאי ההסכם".

לאחר שחברי הכנסת שמעו את טענות המזכירות, סיכם היו"ר מרגי את הדיון: הוועדה קוראת לקבוע תקן סביר למזכירת בית ספר שיותאם למספר הכיתות בביה"ס ועל פי מספר התלמידים בביה"ס, ושכרה יהיה בהתאם; הוועדה קוראת למזכירות ביה"ס להקים ארגון יציג מוכר; הוועדה קוראת למשרד החינוך, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי, ההסתדרות החדשה ונציגי מזכירות ביה"ס לקיים צוות משותף שיגדיר את תפקיד המזכירה, מטלותיה ואת שכרה ההולם את תפקידיה. בנוסף הודיע כי הוועדה תקיים בתוך שלושה חודשים, דיון מעקב כדי לשמוע על הקמת הצוות המשותף ותוצאות דיוניו.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;