1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פרשת אליאור חן: האם רוצה משמורת על 4 מילדיה

אם הילדים שנפגעו על ידי אליאור חן, ה'רב' המתעלל, שהואשמה בשיתוף פעולה, דורשת לקבל משמורת על ארבעה מילדיה, בהם הילד שנפגע קשה ועדיין מאושפז ללא הכרה
יואל קוריץ, בחדרי חרדים, ג' אדר תשע"ג 13/02/2013 13:13

אליאור חן. איור: עיתון מעריב אליאור חן. צילום: פלאש 90

האם המעורבת בפרשת ההתעללות של אליאור חן וילדיו, הגישה לפני כשלושה שבועות בקשה לבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, ובו היא דורשת לקבל משמורת על ארבעה מתוך ילדיה, שעדיין מוגדרים קטינים.

האם נקראה מעורבת בהתעללות בעת שהפרשה נחשפה, מאחר והתברר כי היא ידעה עליה ולא מנעה אותה, אך כעת היא רוצה לחזור לילדיה. הבקשה הוגשה לבית המשפט לאחר שהאם סיימה לרצות את עונש חמש שנות המאסר שנגזרו עליה במסגרת הסכם עד מדינה שערכה.

בחודש מאי האחרון היא שוחררה מבית הכלא, עברה הליך שיקום, ובכל אותה התקופה הילדים שהו אצל האב, שלא היה מעורב בהתעללות בהם, אולם כעת היא הגישה בקשה למשמורת על ארבעה מהילדים ובהם הילד שאושפז עם פגיעת ראש קשה, היום כבר בן 6. אגב, הילד, עדיין מאושפז מחוסר הכרה בבית החולים וסובל מפיגור קשה.

כזכור, מדובר באחת מפרשות ההתעללות בילדים הקשות ביותר שהתרחשו בארץ. הפרשה החלה לפני כ-5 שנים, אז אושפז בבית החולים תינוק כבן שנה עם פגיעת ראש קשה ביותר. חקירה משטרתית גילתה כי הרב אליאור חן וחסידיו נהגו להתעלל דרך קבע בשמונת ילדיה של אותה האם, תוך שהיא מודעת לכך לחלוטין, אולם לא עושה דבר כדי למנוע זאת, ולא מדווחת לאיש.

לאחר שחן נמלט מהרשויות וברח לברזיל, האם נעצרה והורשעה בהתעללות בילדיה בדרך של מחדל משום שלא מנעה את המעשה. היא חתמה על הסכם עד מדינה וריצתה 5 שנות מאסר, לאור קביעת השופטים כי "לא ניתן להבין כיצד יכולה אם לתת את ידה למעשים כאלה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אסור לשכוח שהאב-למרות שידע שהילדים עוברים התעללות-לא עשה שום דבר ! הפרשה התפוצצה לא בגלל דאגתו....איך ישן בלילה כשידע שילדיו סובלים כ'כ? למה לא התלונן  (ל”ת)

  מפוקחת

 2. החוצפה שיש לחולת נפש הזאת..זה לא יאומן  (ל”ת)

  אמא דואגת

 3. ועל זה נמאר: חוצפה תסגי....  (ל”ת)

  קורא

 4. הפרשה הזאת  


  • mispar teguva 4 

   yossi770

  • מה לדעתך אליאור חן חיפש בבית שלה?ולמה לא שמר על הילדים אם נוכח לראות שהאמא מתעללת בהם? (ל”ת)

   מפוקחת

  • כן, ולמה הם התגרשו? אני (מגיבה אחרת) יודעת על מה אני מדברת. הם התגרשו כי חן חמד אותה ושכנע אותם להתגרש!!! (ל”ת)

   צפור דרור

 5. ואני לא מאמין לאף מילה של שום גורם - התיק הזה מוזר מאד גם ככה  

  עיתונאי חוקר

;