1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

החסידים שהו עם הרבי במירון: "תרשמו על פתק את הקבלות"

מאות חסידי נדבורנה שהו השבת במחיצת האדמו"ר במירון, וזכו לשבת מרוממת שבשיאה נשא האדמו"ר דברי חיזוק וביקש מהחסידים לשמור את הקבלות הטובות שקיבלו בחודש תשרי
משה ויסברג • צילום: שוקי לרר, ב' חשון תשע"ח 22/10/2017 13:52

שוקי לרר שוקי לררשבת התאחדות השנתית והמסורתית של חסידי נדבורנה במירון נערכה השבת פרשת נח בראשות האדמו"ר מנדבורנה ומאות חסידים.

מדובר בשבת התעלות מסורתית שהאדמו"ר הקודם בעל ה'באר יעקב' זצ"ל היה מזכיר כי השבת הזאת היא פרידה מחודש תשרי חודש ירח האיתנים.


בערב שבת בחצות היום נערך מעמד התפילה בציון הרשב"י כשכל החסידים התאספו לאמירת כל ספר התהילים לישועות הכלל והפרט. את הטישים והתפילות ערכו במתחם בני עקיבא. בכניסת שבת נערך מעמד אמירת שיר השירים לילדי החסידות במנין 'קול יעקב' ובראשות האדמו"ר מנדבורנה, כשהבחורים ערכו את הסעודות בנפרד באולם שזיפרון במושב מירון.

בשבת בבוקר האדמו"ר נכנס לסעודה ע יחד עם האדמו"ר מפינסק קרלין ובהשתתפות ראשי החבורות.

במהלך סעודה שלישית נשא האדמו"ר בפני קהל החסידים שיחת חיזוק 'צידה לדרך' לקראת זמן החורף, בדבריו אמר "כל הקבלות הטובות שכל אחד קיבל על עצמו במהלך חודש תשרי, שיכתוב על פתק לעצמו וישמור את זה לכל השנה וידאג ליישם את זה במהלך השנה".

בשבת השתתפו עוד הגר"י מוגרבי מרבני העיר חולון, המקובל הגאון רבי גמליאל רבינוביץ, מאיר רובינשטיין ר"ע ביתר, יוסי דייטש סגן ראש עיריית ירושלים.

לאחר ההבדלה נערכו מעמדי החלאק'ס לעשרות ילדי החסידות שהגיעו לגיל 3. לאחר מכן עלה האדמו"ר לפרידה מהציון שם קרא את הקויטלא'ך של תורמי השבת.

הצלם שוקי לרר תיעד את ערב השבת וצאתה במחיצת הרבי והחסידים

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עוד ספין של מערכת היח''צ  (ל”ת)


  2. אני חושב שלנדבורנא ירושלים. יש יותר ילדים?  (ל”ת)


  3. אז לסיכום באוטו של מי הרבי נסע  (ל”ת)

    חן בן דנה

;