1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חבר הפרלמנט היהודי: להכיר באופן מיידי בחיזבאללה כארגון טרור

סגן יו"ר ועדת החוץ של האסיפה הלאומית בצרפת אומר כי בדומה לגרמניה - גם צרפת חייבת להכיר באופן מיידי בחיזבאללה כארגון טרור • "אפילו הלבנונים מכריזים זאת כעת בקול רם וברור" כתב

יענקי פרבר, כ"א אב תש"פ 11/08/2020 09:01

בעקבות האסון בביירות תומכי חיזבאללה תומכי חיזבאללה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash 90

חבר הפרלמנט הצרפתי, מאיר חביב, המשמש כסגן יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט בצרפתי דורש מצרפת להכריז באופן מיידי, בדומה לגרמניה, על חיזבאללה כארגון טרור. "בהקשר הדרמטי של הפיצוץ בביירות, אחיזתו של ארגון הטרור השיעי חיזבאללה על לבנון היא השאלה היחידה שצריכה להעסיק אותנו היום".

חבר הפרלמנט היהודי הוסיף וכותב: "הלבנונים מכריזים זאת כעת בקול רם וברור: האסון הוא תוצאה ישירה של השתלטות של הרפובליקה האיסלאמית של איראן על ארץ הארזים. כבר לפני שנה, ב-23 ביולי 2019, כתבתי מכתב לנשיא צרפת בו ביקשתי להכריז על חיזבאללה כארגון טרור. לחיזבאללה יש הרבה דם צרפתי על הידיים והמדינה שלנו הייתה אפילו אחת הקורבנות הראשונות שלה".

"כמו גרמניה, על צרפת להכריז על חיזבאללה כארגון טרור ולהסיר את ההבחנה המלאכותית בין הזרוע הצבאית והפוליטית! אחרי דבריו הנחרצים של נשיא צרפת בביירות, הגיע הזמן לפעולה! למען העם הלבנוני, על מנת לאפשר לו להחזיר לעצמו את מושכות הגורל הקולקטיבי של אזרחיו, זוהי המחווה הקונקרטית ביותר, האמיצה ביותר והחזקה ביותר שצרפת יכולה לעשות כעת. ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, הולנד, בריטניה, שלא לדבר על הרבה מדינות ערביות ובאמריקה בלטינית עשו זאת כבר לפני שנים. ב -1 במאי גם גרמניה עברה למעשים. למה צרפת מחכה?", כך חביב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אי צמחו כל-כך הרבה אדמורים  (ל”ת)


;