1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

לא תאמינו היכן התגלה בבני ברק הריכוז הכי גבוה של קורונה

בעוד צוותי הרפואה והרשויות בערים הירוקות נלחמות על הישארותן כאלה, מתחת לפני השטח, הסנסורים מגלים את האמת. ממצאי בדיקת הביוב בערים בני ברק אלעד ונתניה מעידים או על תחלואה סמויה או תחילתה של התפרצות נוספת רח"ל

אהרן מילר, כ"ג חשון תשפ"א 10/11/2020 08:26

החשש מתגבר אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלם

הפיילוט המסקרן שנערך במסגרת הלחימה בנגיף הקורונה על ידי אונ' בן גוריון ומשרד הבריאות, לזיהוי מוקדם של התפרצות הנגיף על ידי מעקב אחרי מערכת הביוב העירונית, מתחיל להנפיק נתונים.

המחקר אשר נערך ב-14 ישובים מצא ריכוז גבוה של קורונה במערכות הביוב בבני ברק, אלעד ונתניה, המעניין הוא שערים אלו נחשבות לירוקות. דבר שמגביר את החשש, כי הריכוז הגבוה של העדויות על נוכחות הקורונה מצביעות או על תחלואה סמויה ביישובים האלו או על תחילתה של התפרצות. כך על פי הדיווח של קטי דור בחדשות 'כאן'.

מדובר בפרויקט של משרד הבריאות בשיתוף חוקרים מאוניברסיטת בן- גוריון, מהטכניון וחברת 'קנדו'. שהניחו סנסורים במערכת הביוב בשכונות ברחבי העיר, והם מאתרים מוקדים של התפרצות הנגיף במי השפכים, ומאפשרים זיהוי ותיחום גיאוגרפי של מוקדי התפרצות פעילים, על פי אזורים ספציפיים בעיר עד לרמת הרחוב והשכונה.

בתוך כך פורסמו הבוקר (שלישי) נתוני מרכז המידע והידע של אגף המודיעין בצה"ל, בעיר בני ברק קיימים נכון להבוקר 222 חולים פעילים, כאשר רק בשבוע האחרון אובחנו בעיר 85 חולים חדשים. בעיר ירושלים - 1,042 חולים, 492 מתוכם אובחנו בשבוע האחרון.

בביתר עילית ישנם נכון להבוקר 39 חולים פעילים, 25 מהם בשבעת הימים האחרונים. העיר בית שמש עם 56 חולים פעילים, כאשר 20 חולים נוספו במהלך השבוע האחרון. העיר מודיעין עילית עם 53 חולים פעילים נכון להבוקר. בשבוע האחרון אובחנו ברחבי העיר 24 חולים חדשים. באשדוד, אובחנו 124 חולים פעילים, 53 חולים רק במהלך שבעת הימים האחרונים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נמאס כבר עם. מחסני חשמל. מבהיל ןמעצבן הקול החזק שלו  (ל”ת)


  • אמרתי את זה מיזמן שיעיפו תפירסומת המעצבנת הזאת 

   דוד

  • גם אותי זה משגע, עוד פעם אחת ויותר אני לא קונה שם לעולם בל"נ (ל”ת)


  • טוב שנזכרתם לכתוב על אלעד, רק חבל שזה בהקשר של הביוב (ל”ת)


  • איך הדהדת את הפרסומת שלהם... (ל”ת)


 2. אממ...  


 3. פייק-כותרת  (ל”ת)

  מישה

 4. יוהוו  

  חנה

 5. נו כתבתם כותרת, אז באיזו שכונה?  

  ראובן

 6. מבשלים את הסגר של חנוכה  (ל”ת)


 7. ביוב מושבי דרום  

  תושב דרום

 8. נורא  

  !!!!

 9. קרונה  

  יודא הערש ווידער

 10. עכשיו יעשו סגרים על פי נתונים מהביוב??!?  (ל”ת)


 11. מזל טוב! זה מלמד שהעכברים והמקקים בביוב הם חולי קורונה  

  שריר

 12. לא יודע אם זה מדעי  


  • העניין הוא אחר לגמרי 

   בניברקי

 13. תתחילו לבדוק קודם את הביוב בתל אביב  (ל”ת)

  דודוי

 14. זה יכול להיות השיטה החדשה להעליל עלייה של תחלואה  

  מאירו

  • תגיד תודה למר ליצמן שהתחיל עם כל השנאה הזאת כאשר נכנע ללחצים פוליטים וסירב לפרסם את נתוני ההדבקה האמיתיים בגל הראשון, רק אח"כ תבוא לאשים את החילונים שממשיכים את דרכו (ל”ת)


  • טוב מתקרבן שכמותך (ל”ת)


 15. לא מצאו שום דבר חדש. לא הולכים להיבדק במגזר וכל בשושו. גם עושים בדיקות פרטיות סמויות וגם משתמשים בשירותים אחרים. העיקר מסתובבים ברחוב ומסכנים חיי אחרים כי :  (ל”ת)


 16. למגיב 12, הגוף לא יכול להוציא את מה שאין בתוכו. אדם שהחלים מקורונה זה אדם שאין בגוף שלו את הנגיף יותר (גם לא 'שרידים' כי אין דבר כזה שריד למחלה בגוף זה או שיש או שהגוף נלחם בנגיף ואין). נוגדנים הם חלק ממערכת החיסונית ואינם הנגיף עצמו. כך שאם אין לאנשים קורונה, אין לגוף גם איך להוציא את זה כי זה לא קיים. הסיבה לכך שיש ריכוז גבוה היא תוצר של בדיקות פרטיות וחוסר דיווח לרשויות בכדי שלא יעשו סגר אך מתירים לאנשים להסתובב ברחוב ולאפשר סיכון חיי אדם. פני דורינו כפני הכלב  (ל”ת)


  • חולי קורנה חיובים גם חודש וחצי אחרי וזה שהם משוחררים אחרי 10 ימים זה בגלל שהם לא מדבקים אבל ודאי שיש להם את הנגיף בגוף והם מפרישים אותו (ל”ת)


 17. דוחים שקרנים!  

  איכססס גם לשירותים נכנסתם לנו??

 18. הפתרון לזה הוא, להוציא מיאנקאלע שדעת זקינו לעשות את הצרכים ברחוב בחצר ולא בשירותים, כי אז אולי יסגרו את העיר וכסף לא יזרום לכיסים כמו ביוב שזורם  (ל”ת)

  שמויגר

  • מתי תחליף כבר את הכינוי שלך 

   דוד

 19. בתכל'ס אין חולים חדשים מוכרים, ולא מאושפזים חדשים  

  מאיר

 20. אי אפשר להסתיר חולים קשה....ומתים  

  קשה המציאות לתקשורת

 21. סתומים כתבתם כותרת ובתוך הכתבה אין קשר לכותרת  (ל”ת)


;