1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

אחרי שלח ויעלון: גם רון חולדאי פורש מהמרוץ

חמוש בנאום תוקפני כדרכו, הודה הערב ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי כי המסע הקצר שלו בזירה הפוליטית הארצית נחל כישלון והוא פורש מהמרוץ. דקות לפניו פרש גם עפר שלח מהמרוץ

אהרן מילר, כ"ב שבט תשפ"א 04/02/2021 18:16

"לא הצלחנו במשימה" רון חולדאי רון חולדאי צילום: מתוך פייסבוק

פחות מ-6 שעות לפקיעת מועד הגשת הרשימות לכנסת ה-24 והתמונה הפוליטית מתחילה להתבהר. בעוד בימין לפחות חיבור אחד בוצע אמש בין חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לעורך הדין איתמר בן גביר, בשמאל המצב סבוך לחלוטין. 

בזה אחר זה פורשים מועמדים מהמרוץ, לאחר פרישתו מוקדם יותר של חבר הכנסת בוגי יעלון ומפלגת תל"ם, הערב (חמישי) פרש גם חבר הכנסת עפר שלח מהמרוץ. וכעת, דקות אחריו, הודיע גם ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי כי המסע הקצר שלו בזירה הפוליטית הארצית נחל כישלון והוא פורש מהמרוץ.

החיבור בשמאל נכשל; עפר שלח פרש מהמרוץ

בהודעת הפרישה שלו כתב חולדאי: "עת רעה היא למדינת ישראל! מגפת הקורונה שמכה בנו וגובה מחיר גבוה מידי בחיי אדם, בבריאות ובפרנסה של מיליוני אזרחים – חשפה שבר קשה ועמוק שאותו אנו חווים כבר מספר שנים. שבר ערכי, מנהיגותי וניהולי שגרם נתניהו בניסיונותיו להישרדות פוליטית והימלטות ממשפט. שבר שהעצים את פגיעת הקורונה וגבה לדאבון הלב קורבנות מיותרים".

חולדאי המשיך וכתב: "כאדם שכרך את כל חייו עם גורלה של המדינה והתגייס לשרת אותה בכל דרך אפשרית - כטייס קרב ומפקד בצה"ל, כמנהל הגימנסיה העברית הרצליה וכראש עיריית תל אביב-יפו – לא יכולתי לעמוד מן הצד מול השבר הקשה הזה. לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבראש ממשלת ישראל עומד נאשם בפלילים. לא יכולתי לעמוד מן הצד כשבתוך פחות משנתיים אותו נאשם גרר אותנו לארבע (!!) מערכות בחירות יקרות ומיותרות שכל מטרתן היא לברוח מאימת הדין. לא יכולתי לעמוד מן הצד מול חיסול הממלכתיות, שלטון החוק וכל מה ששומר על הרקמה העדינה של החברה הישראלית. לא יכולתי גם לעמוד מן הצד מול ההפקרות הניהולית וקריסת המערכות במדינה. ההחלטות מתקבלות מהיום להיום וללא כל תוכנית מקצועית, וכבר שנתיים אין למדינה תקציב. הכל הוקרב לצרכים פוליטיים".
"יש מי שזועק. יש מי שמרים דגל ויצא להפגין. ואני החלטתי לפעול לשינוי המציאות ולהתגייס להחלפת השלטון!" הסביר חולדאי, והוסיף: "לא חיפשתי שררה. אני ממלא תפקיד מרתק, חשוב ומשפיע. חמש פעמים ברציפות בחרו בי תושבי תל אביב-יפו לעמוד בראשות העיר הנפלאה הזו. עם האמון שקיבלתי, עמלתי יחד עם צוות אנשים מופלאים ובנינו מערכת עירונית שהפכה למודל לניהול ציבורי יעיל, אמין, ערכי ומתקדם.. במובנים רבים גם השפעתי – כראש עיריית תל אביב-יפו - על דמותה של מדינת ישראל כמדינת היהודים הדמוקרטית, כפי שחזה אותה הרצל וברוח מגילת העצמאות. בזכות הערכים שהטמענו בניהול העיר: השוויון, בית לכל מיעוט, חופש ביטוי ויצירה, קידמה, מדע ומחקר, תרבות ואומנות ושיח עם העולם - בתל אביב-יפו חיים היום יחד אנשים מכל הגוונים של החברה הישראלית. דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, עשירים ועניים, קהילת להט"ב, שמאל וימין ועוד. כולם מכבדים את כולם".  
"חשבתי שעל בסיס העשייה והניסיון הציבורי שלי אצליח לגבש כוח פוליטי משמעותי שיחליף את השלטון. עשיתי כמיטב יכולתי. הקמתי את מפלגת הישראלים. חברו אליי שותפות ושותפים - אנשי עשייה ערכיים מתחומים שונים - שהתגייסו למשימה החשובה הזו. עבדתי עם אנשים מצוינים שאכפת להם ואני מודה מקרב לב לכל אחת ואחד מהם על כך. לצערי – לא הצלחנו במשימה" הודה חולדאי בכישלון.
"כל חיי אני מקפיד להתמודד עם המציאות כפי שהיא ולומר אמת גם כשהיא אינה נוחה לי. ולכן גם כעת – בנסיבות הפוליטיות שנוצרו - אני יודע שהמעשה האחראי ביותר מצדי הוא לקחת צעד אחורה, לפרוש ולתת לאחרים להוביל את המאמץ של כולנו לשיקום המדינה. אינני בא בטענות לאיש ואני לוקח את מלוא האחריות. אמשיך לסייע ככל יכולתי להחליף את השלטון הרע הזה. מגיע לאזרחי המדינה שלטון טוב יותר. מגיע לילדים ולנכדים שלנו עתיד טוב יותר!" כתב לסיום.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קשקשן, בסוף הפואנטה, שהוא מרים ידים,  


  • הפואנטה שלו ושל כל אלו שפרשו מהשמאל הוא לחזק את לפיד. אם הם ירוצו הם לא יעברו את אחוז החסימה וקולות יזרקו לפח. להבדיל, אם הם יפרשו יהיו יותר אנשים שיצביעו ללפיד ככה שהמפלגה של לפיד תתחזק. הנאומים של כל אלו מהשמאל שפרשו מכילים תוכן מוסתר שקורא למצביעים הפוטנציאלים שהיו להם ללכת ולהצביע עבור מפלגה אחת שיכולה לעשות את השינוי - כלומר ללכת ולבחור בלפיד. (ל”ת)


 2. תגובה לדברי חולדאי  

  שלומי

 3. לפחות נראה שקצת שכל יש לו וחסך לעצמו בזיונות יותר גדולים  (ל”ת)

  צבי

 4. זה לא אנחנו  (ל”ת)


 5. לא יאומן  

  טל

 6. זה רק מוכיח שחולדאי הוא ראש ממשלת ת"א...  (ל”ת)


 7. כנראה הוא זוכר משהו שלמד בקורס טיס  

  ציגלה

 8. גם אם אתה לא מתכוון להצביע לרשימה חרדית, בוודאי אינך רוצה שאחת מהן תצטרך לפרוש. חייבים לחזק את ג ושס.  (ל”ת)


 9. ברוך שפטרנו  

  סתם אחד

;