1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

האיום של פייזר על ישראל: יופסקו המשלוחים

סירובו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לכנס את ישיבת הממשלה עלול לעלות ביוקר: עפ"י הדיווחים ענקיות החיסונים - פייזר ומודרנה מאיימות להשבית את המשלוחים במידה ולא ישולמו מראש 

קובי ברקת, כ"ח ניסן תשפ"א 10/04/2021 21:32

חוזרים לאחור? חיסון לקורונה חיסון לקורונה צילום: פייזר

בעקבות סירובו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לכנס את ישיבת הממשלה מה שהוביל לכך שלא אושר התקציב לרכישת החיסונים, חברת החיסונים 'פייזר' מעכבת משלוח של 700 אלף חיסונים לישראל בשל כך שהם לא שולמו, כמו גם משלוח של 1.4 מיליון חיסונים נוספים שעדיין לא שולם.

על פי הדיווח בחדשות 12, בחברה זועמים ושיגרו השבוע מסר ברור לממשלה שאינו משתמע לשתי פנים: אם לא תשלמו בקרוב - נשלח את החיסונים למדינות אחרות שממתינות ונוריד אתכם בתור. באחת השיחות בין בכירי החברה לנציגי משרד הבריאות אף הועבר המסר: "אנחנו לא נדבנים". 

וחברת פייזר היא לא היחידה שמשהה את המשלוחים עד לקבלת תשלום. גם חברת מודרנה שאיתה חתמה ישראל על רכישת מיליוני מנות חיסון לקורונה הבהירה לישראל כי היא לא תשלח את מנות החיסון עד לקבלת תשלום.

בתוך כך, מחקר ישראלי פורץ דרך, ראשון מסוגו, קובע כי הזן שמקורו בדרום אפריקה מצליח לפרוץ במידה מסוימת את ההגנה של שתי מנות החיסון של פייזר. לפיכך ההגנה הצפויה של החיסון כנגד זן זה פחותה מההגנה הטובה של החיסון כנגד הזן המקורי של הקורונה וכנגד הזן הבריטי, שהוא השכיח כיום בהדבקות בישראל. יחד עם זאת, החוקרים מסייגים ואומרים כי בשלב זה לא ניתן להעריך במדויק את שיעור הירידה ביעילות החיסון. הערכתם היא שיעילות החיסון אינה יורדת באופן דרסטי, היות ואין התפשטות נרחבת של הזן הדרום אפריקאי והוא מאוד נדיר בארץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שילכו החסונים לאירופה אנחנו לא צריכים אותם פה שיגרמו נזק במקום אחר לא אנחנו לא מקריבים קרבנות בני אדם זה לא להיות 'גיבור' בשביל 'אולי' להגן על אנשים אחרים אם זה יכול לגרום נזק בילתי הפיך  (ל”ת)


  • אל תתחסן יא טמבל (ל”ת)

   Hh

 2. בסוף נתניהו לא אליל, לא מלך, לא משיח, ולא מציל  (ל”ת)


  • ניסה להיות משיח, לא הלך לו, נשאר משיח שקר. 

   בועז

 3. חבל שהגיעו מלחתחילה  


 4. הכל שקר אחד גדול  

  חח איך רואים שהכל משחק

 5. מעניין מי יהיה האחראי על הנזקים שהחיסון גרם  

  חקירה

  • לך תפיץ את השטויות שלך במקום אחר (ל”ת)

   חח

  • אף אחד והם אמרו את זה בגלוי ועדיין הכבשים רצו להתחסן (ל”ת)

   כבש מצטיין

 6. צריך להעיף את גנץ המטומטם לכל הרוחות  (ל”ת)


 7. בושה וחרפה  


 8. לא מחסנים ילדים בחיסון ניסיוני אין להם סכנה!  (ל”ת)

  הילדים שלנו לא למכירה

 9. שהן ישלמו לכל אזרח שהסכים להתחסן  


;