1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

מנכ"ל 'חדשות 13' מוסר את גרסתו במייל לעובדים

מנכ"ל חדשות 13 ישראל טוויטו השעה את הד"ר אבישי בן חיים ל-4 ימים לאור דברי הלל ושבח שכתב על בנימין נתניהו ברשתות החברתיות | הערב פורסם מייל התגוננות של המנכ"ל: "לגיטימי לדון בעוצמת הסנקציה, אבל אי אפשר להתווכח על החופש העיתונאי אצלנו"

אהרן מילר, כ"ח ניסן תשפ"א 10/04/2021 22:36

סאגת אבישי בן חיים חדשות 13 חדשות 13 צילום: האתר הרשמי

בעקבות השעייתו מ'חדשות 13' של אבישי בן-חיים לאור סדרת ציוצים עם יאיר נתניהו בו שיבח והילל בן חיים את בנימין נתניהו. מהלך שאף גרר גינויים רבים מצד שרים וחברי כנסת מגוש הימין שהציפו את הרשת בפוסטים ובתגובות עם תמיכה בבן-חיים. פורסם הערב מייל התגוננות של המנכ"ל.

‏מנכ"ל חדשות 13 ישראל טוויטו שלח מייל לעובדים ובו הסביר את השעיית ד"ר אבישי בן חיים במייל שנחשף אף הוא, כמו דבר ההשעייה על ידי עיתונאי ידיעות אחרונות רז שכניק מחדד המנכ"ל: "בעקבות תגובה שבעיניי הייתה לא עיתונאית ולא קולגיאלית לציוץ שהכפיש עיתונאים ואת הערוץ, החלטתי לנזוף בו ולהשעותו ל-4 ימים. לגיטימי לדון בעוצמת הסנקציה, אבל אי אפשר להתווכח על החופש העיתונאי אצלנו".

בפתח מכתבו מגולל המנכ"ל את אשר אירע: "במהלך השבוע בעקבות תגובה שבעיניי הייתה לא עיתונאית ולא קולגיאלית של אבישי בן חיים לציוץ שהכפיש עיתונאים ואת הערוץ בו אנו עובדים, החלטתי לנזוף בו ולהשעות אותו לארבעה ימים".

"לגיטימי לדון בעוצמת הסנקציה, אבל אי אפשר להתווכח על החופש העיתונאי בחדשות 13" תקף טוויטו, וכתב לעובדיו: "מי שמדבר על פגיעה בחופש העיתונאי ובחופש הביטוי, לא צפה בחדשות 13 בשנתיים האחרונות. זה המקום היחידי שבו מותחים את גבולות החופש העיתונאי ככל האפשר. זה המקום היחידי בו יש הקפדה על מגוון קולות בדיוק כמו מגוון הקהלים שפוקדים את הערוץ".

"במסגרת הרצון למתוח את גבולות השיח העיתונאי, משודרים לא פעם אייטמי דעה שמעצם היותם כאלה מעוררים תגובות מסוגים שונים, שאפשר להכניס אותם תחת קטגוריות של תמיכה או התנגדות. זה אף פעם לא מעיד על עמדתה של המערכת, אלא מאפשר הצצה ושיקוף של אופן המחשבה של עיתונאי המערכת".

המנכ"ל המשיך והבהיר: "בבמה הזו שניתנה לעיתונאים מתנהל שיח יומי בין העורכים לכתבים ובין הכתבים לבין עצמם על התכנים, הניסוחים וגבולות השיח. לא תמיד יש הסכמה. לעיתים חוסר ההסכמה מקבלת פומביות ומייצרת אירוע תקשורתי סביבה. כעורך ראשי אני גאה לשלם מחירים כאלו עבור מתיחת גבולות השיח".

​"גם לאבישי בן חיים, במסגרת עבודתו כעיתונאי חדשות 13 ניתנת הבמה הזו. כפי שמעולם לא ניתנה לו, כך הוא מעיד" הבהיר טוויטו, והוסיף: "אני חושב שהוא מייצג קול של רבים ומובן מאליו שיביע את דעתו העיתונאית. לבמה הזו ולתפקיד העיתונאי יש זכויות רבות אך גם חובות".

​המנכ"ל המשיך וחידד: "עיתונאי חדשות 13 צריך לזכור שהוא קודם כל עיתונאי, ולפני הכל עיתונאי שמייצג את חדשות 13. זה תקף גם לרשתות החברתיות. לכל אמירה שלנו יש משקל שנובע מעצם היותנו עיתונאים בכלי תקשורת מרכזי. תזכרו שלכל ניסוח יש משמעות ולעיתים גם בחוסר אמירה יש אמירה".

"מכאן תגזרו את גבולות השיח גם ברשתות החברתיות. עיתונאים הם עיתונאים גם כשהם כותבים ברשתות החברתיות. הם עדיין עובדים ומייצגים את החברה בה הם עובדים גם כשהמצלמה כבויה" נאמר לסיום.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ישראל טוויט, כמה בבלת אתה כותב, אתה באמת חושב שאתה עוסק בטיפשים שאתה עונה תירוצים ונימוקים כמו הפרקליטות במשפט נתניהו, במה אתה שונה ממה שטוען אילן ישועה בעדותו על כך שהאלוביצ'ים אילצו אותו לפטר עיתונאים, ואתה עושה אותו הדבר, נכון לא פטרת רק השעתה, בעיניי זה כמו פיטורין ואם זה לא יבוא ב-4 הימים הקרובים אז זה יבוא בשלב כלשהו במהרה, ומה פתאום בכלל סנקציה ? איזה קולגות שייך כאן?, בכל אופן והפעם בקצרה "אנו לא קונים את הלוקשין, את אלו תמכור לקרנות ולבעלים.  (ל”ת)

    אחד מהעם

  2. צריך היה להשעות את עמיתו ברוך קרא שעלב בפראות באבישי בשידור.  

    יוסי

;