1. עמוד הבית
  2. הייטק חרדי
  3. לימודי הייטק

ההורים שמעדיפים קריירה על פני חיי משפחה

מה קודם למה? בית. משפחה, או עבודה • אם חיי נוחות הם ערך עליון, וחיי נוחות קונים בכסף, כורח המציאות היא עבודה במשרה מלאה, בעבודה תובענית. המציאות הזאת משקפת את תפיסת העולם המערבי, אך במידה לא מועטה גם את תפיסת העולם של הציבור שלנו • בואו להכיר את המסלול המיוחד שמצא את הפתרון לבעיה

כתבה מקודמת, ו' אייר תשפ"א 18/04/2021 12:57

ענין של סולם ערכים עסוקים בקריירה עסוקים בקריירה צילום: Unsplash

פרנסה, היה צריך תמיד. והורים דואגים היו מאז ומעולם. משפטים מתמסרים של הקרבה עצמית אינם פרי המצאת הדור החדש, וגם לא זה שלפניו.

אבל כאשר המצב מגיע לידי כך שזוג נשוי מעדיף שלא להביא ילדים לעולם, כדי שלא לפגוע בקריירה המתפתחת, או לדחות נישואין על מנת כן, הצרימה כבר יותר ממורגשת.

צורת ההתנהלות האנושית מושפעת מאד מסולם הערכים עליו מבסס האדם את השקפותיו והתבוננותו על החיים.

ומציאות בה אישה חרדית, אימא למשפחה ברוכת ילדים, נאלצת לצאת לעבודה במשרה מלאה של תשע שעות ביום, תמורת שכר נמוך, מהווה סוג של מראה לתפיסת העולם המערבי.

אם חיי נוחות הם ערך עליון, וחיי נוחות קונים בכסף, כורח המציאות היא עבודה במשרה מלאה, בעבודה תובענית.

המציאות הזאת משקפת את תפיסת העולם המערבי, אך במידה לא מועטה גם את תפיסת העולם של הציבור שלנו.

הכניעה המהירה של ציבור גדול כל כך, למשרות תובעניות שאינן מתגמלות, מעידה משהו. תפיסת העולם המערבית חודרת פנימה, גם אם לא מרצון, ויוצרת מציאות חדשה של אישה עובדת.

חיי המשפחה משתנים, וסולם הערכים משתנה יחד אתם.

לכאורה, כל אלו הם כורח המציאות. את גובה המשכורות קובעים, בדרך כלל, אנשים מבחוץ, ופרנסה צריך. אם אכן זו המציאות, יש להעריך את הנשים המוכנות לצאת לעבודה קשה כדי לאפשר לבעליהן לשבת וללמוד.

ההערכה היא נכונה ומתבקשת, אבל לא במצב בו קיימת אופציה אחרת. מקום המאפשר שכר גבוה, שעות עבודה מותאמות, ואווירה חרדית לכל דבר.

'אתרא', בית ספר חרדי ללימודי הייטק לבנות חרדיות יוצא תיגר נגד תפיסות העולם הללו. בית הספר שם לעצמו כמטרה לדאוג לרווחתן של נשות הציבור החרדי העובדות, ולהביא לשינוי תודעה בנושא האישה החרדית.

המקום מכשיר נשים ובנות חרדיות פעם-פעמיים בשבוע, במשך כשנה, לעבודה מבוקשת ומתגמלת בתחום ההייטק.

בסיום תקופת ההכשרה, עוברות הבנות סטאז' של שלושה חודשי עבודה במשרדי החברה. במידה ובוגרות הלימודים עברו את המסלול בהצלחה, הן מקבלות חזרה את שכר הלימוד במהלך תקופת הסטאז'.

בית של תורה ורווחה כלכלית. כן, זה אפשרי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע על המסלול המיוחד>>

או חייגו לטלפון:

072-395-2210

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;