1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

גנץ בהצהרה: "צו השעה להקים ממשלה ממלכתית" • צפו

ברקע הדיון בבג"צ בעתירה שהוגשה נגד ההצבעה בישיבת הממשלה למינוי שר המשפטים אופיר אקוניס, בני גנץ מפרסם הצהרה ואומר: "אמרנו שיש מזימת אפריל - והיום היא התרחשה. אמרנו שנמנע אותה וכך עשינו. צו השעה להקים ממשלה ממלכתית ולשים את כל המחלוקות בצד"

קובי עוזיאלי, ט"ו אייר תשפ"א 27/04/2021 20:01

סאגת מינוי שר המשפטים בני גנץ בני גנץ צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן גנץ, פרסם הערב (שלישי) הצהרה ממשרדו, בעקבות ישיבת הממשלה הסוערת בצהריים בה הצביעו שרי הליכוד בעד מינוי השר אופיר אקוניס לשר המשפטים, בניגוד להמלצת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, למנות את השר בני גנץ לתפקיד.

"בישיבת הממשלה שנערכה היום ניסה ראש הממשלה לדרוס באופן מתוכנן ומכוון את שלטון החוק. ניסה ונכשל". אמר השר בני גנץ, "הניסיון שלו להעלות הצבעה באופן מניפולטיבי ובלתי חוקי, להשתיק את היועץ המשפטי לממשלה, ולשבור את עיקרון הפריטטיות שנקבע בחוק יסוד שהוא הצביע עליו - הוא ניסיון לרמוס את שלטון החוק ולחתור תחת יסודות הדמוקרטיה בישראל. כל זאת בחסות ניהול ישיבת הממשלה".

לדבריו: "מזה כשנה ניצבת כחול לבן בראשותי מול כל ניסיון כזה, ומונעת בגופה ממי שכנגדו כתב אישום חמור לפגוע במערכות שלטון החוק. כך פעלנו לאורך כל הדרך - כך נמשיך לפעול עד להקמת ממשלה ישרה. זו בדיוק הסיבה שאני עומד על המינוי שלי לשר המשפטים עד שתקום ממשלה אחרת".

"מיד עם סיום ישיבת הממשלה פניתי לשופטי בג"ץ וביקשתי מהם לעצור את הפגיעה של ראש הממשלה באזרחים ובמנהל התקין. להודיע על מינוי שלי לשר משפטים בכדי שממשלת ישראל תוכל לתפקד כנדרש בכל תחומי העשייה. את התנהלותו הכוחנית והבלתי חוקית של ראש הממשלה יש לעצור עכשיו".

עוד הוסיף גנץ: "לכם אזרחי ישראל אני מבקש להגיד - אמרנו שיש מזימת אפריל והיום קיבלנו את ההמחשה שלה. הבטחנו שנמנע אותה, וכך אנו פועלים. אני קורא לכל חברי הכנסת שדואגים למדינת ישראל להצטרף למאמץ להקמת ממשלת שינוי. זהו צו השעה. אני קורא גם לחברי הכנסת שמתלבטים- נתניהו מפר את ההסכם פעם אחר פעם - כך הוא ינהג גם בהסכמים אחרים. אין לו מילה והשיקול האישי גובר על כל שיקול אחר".

"זהו צו השעה, להתגבר על כל המחלוקות. ישראל זקוקה לממשלה ממלכתית ששומרת בראש ובראשונה על יסודות הדמוקרטיה בישראל, שנתניהו מבקש לחתור תחתיהם". כך יו"ר כחול לבן בני גנץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בני גנץ תבלע תרוק שאתה מדבר  (ל”ת)


 2. היום ביבי קצת הגזים  

  אילוז

  • לא קצת! ביבי חצה את הקו האדום!!! (ל”ת)

   דוד

 3. כל מי שקיבל שש-שבע מנדטים רוצה לנהל את המדינה,  (ל”ת)

  יואל

 4. טמבל היית וטמבל נשארת  (ל”ת)

  יואל

 5. אין כמו גנץ! מנהיג אמיתי וראוי שיודע להגן על העם ועל הדמוקרטיה!  (ל”ת)

  דוד

 6. חוסר טקט פזיז אבל אפשר לרכוש לו אמפתיה  


;