1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מאות מחוללי חמצן, מכונות הנשמה וציוד רפואי ישראלי בדרך להודו

סיוע רפואי ישראלי בעקבות משבר הקורונה בהודו. מאות מחוללי חמצן, מכונות הנשמה וציוד רפואי עושים את דרכם למדינה מוכת הנגיף | שר החוץ גבי אשכנזי: "הודו היא מידידותיה הקרובות והחשובות של ישראל. במיוחד בתקופה קשה זו העוברת על הודו, אנחנו עומדים לצידה ושולחים ציוד מציל חיים לאחינו ההודים"

יענקי פרבר, כ"ב אייר תשפ"א 04/05/2021 08:33

עומדים לצידה בשעתה הקשה המשלוח הישראלי להודו המשלוח הישראלי להודו צילום: דוברות משרד החוץ

החל מהיום (שלישי), יוציא משרד החוץ משלוח רחב היקף של ציוד רפואי כסיוע להודו המתמודדת בימים אלו עם משבר קורונה חריף. משלוח הסיוע, שיועבר להודו ברכבת אווירית של מספר מטוסים במהלך השבוע, הוא פרי עבודה של משרד החוץ בשיתוף עם המל"ל, משרד הבריאות, משרד האוצר והמשל"ט, ובתיאום מלא עם ממשלת הודו באמצעות שגרירות ישראל בניו דלהי ושגרירות הודו בישראל.

חבילת הסיוע תכלול בין היתר אלפי מחוללי חמצן קבוצתיים ואישיים, הנחוצים למערכת הבריאות ההודית בצורה מיידית, מכונות הנשמה, תרופות וציוד רפואי נוסף.

שר החוץ גבי אשכנזי אומר כי "הושטת סיוע החירום מהווה ביטוי לידידות העמוקה בין המדינות בשעתה הקשה של הודו. זו משמעות הערבות ההדדית הנחוצה כל כך בתקופה זו של משבר הקורונה העולמי. היחסים בין ישראל להודו הינם יחסים אסטרטגיים המתפרסים על שורה ארוכה של נושאים מדיניים, ביטחוניים וכלכליים. הודו מהמדינות החשובות ביותר עבור ישראל בזירה הבינלאומית בכלל ובאסיה והפסיפיק בפרט. אני רוצה להודות לכל הגורמים בישראל, משרדי האוצר, הבריאות, אנשי משרד החוץ והשגרירות בניו דלהי והגופים האזרחיים שנרתמו למבצע רחב ההיקף שיביא להצלת חיים ולחיזוק הידידות החשובה עם העם ההודי".

מבצע זה התאפשר הודות לפעילות אגף כלכלה במשרד החוץ מול ארגונים כלכליים מרכזיים בהם לשכת המסחר ישראל-הודו, לשכת המסחר ישראל –אסיה, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר, מכון הייצוא ו-startup nation central שיצאו בקריאה לחברות ישראליות הפועלות עם הודו להצטרף למאמץ הסיוע הישראלי.

חברת אמדוקס הודיעה על תרומה של 150 מחוללי חמצן, שיועברו להודו כחלק מהסיוע הישראלי. ארגון הג'וינט נרתם אף הוא למאמץ הסיוע הישראלי ויתרום מחוללי חמצן וציוד נדרש שיועברו לנזקקים בהודו כולל לקהילה היהודית הקטנה במומבאי.

כזכור, בתחילת משבר הקורונה אשתקד, התגייסה הודו לסייע לישראל ובמסגרת זו אישרה הטסת מסכות, כפפות וחומרי גלם לתרופות לישראל וכן סייעה לארגן רכבת אווירית של אזרחים ישראלים.

המשלוח הישראלי להודו המשלוח הישראלי להודו צילום: דוברות משרד החוץ

המשלוח הישראלי להודו המשלוח הישראלי להודו צילום: דוברות משרד החוץ

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טיפשים ואז מה יעשו כיצטרכו את זה כאן? עניי מדינתך קודמים לעניי מדינה אחרת. כבר התריעו במקרה שח"ו שיצטרכו מכונות הנשמה אין מספיק כאלו בבתי חולים. ועם העובדה שהמוטציה ההודית עמידה בפני החיסון ובמפני נוגדנים של מחלימים וכבר הגיעה לארץ בזכות אנשים שטסים לשם לעשות סמים ועובדים זרים שמכניסים לשם זה רק עניין של זמן לפני שבתי החולים יתמלאו שוב  (ל”ת)


;