1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

לא עוצר: בנט דוהר לממשלה עם יאיר לפיד

נפתלי בנט לא מתרגש מהמתקפות עליו מימין וגם לאחר שחבר מפלגתו עמיחי שיקלי הודיע כי יתנגד לממשלת שמאל, הוא ממשיך במגעים מול לפיד מתוך מטרה להציג ממשלה בראשותו כבר בשבוע הבא

יאיר כלפה, כ"ג אייר תשפ"א 05/05/2021 22:16
תגיות:

מאיץ את המגעים בנט ולפיד בנט ולפיד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות שחבר הכנסת עמיחי שיקלי הודיע כי הוא מתנגד לממשלת השינוי, הערב (רביעי) דווח כי יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט מתכוון ללכת בכל הכוח אל עבר ממשלה עם יאיר לפיד.

על פי הדיווח ב'חדשות 12', לאחר שהדילמה שלו התחדדה בין בחירות חמישיות לבין ממשלת השינוי - בנט נחוש ללכת אל האופציה האחרונה, זאת למרות שהלחץ על חברי מפלגתו יגבר.

כדי להקים את הקואליציה יחד עם לפיד, יו"ר 'ימינה' ייפגש עם הח"כ הסורר עמיחי שיקלי, שכאמור הביע את התנגדותו לממשלה, במטרה להבין את רמת התנגדותו וכדי לעצור את "סכר" ההתנגדויות במפלגתו.

גם ב'כאן 11' דווח כי יו"ר 'ימינה' מתכוון לפעול להקמת קואליציה עם לפיד, והוא מתכוון, כך על פי הפרסום, לזרז את המגעים עם האחרון, ולהביא להשבעת הממשלה בעוד ימים ספורים.

אך מנגד גורמים אחרים ב'ימינה' אומרים לבנט כי אין מה למהר, וכדאי לחכות כיוון שללפיד יש עכשיו הרבה מאוד כוח, ועדיף להמתין לרגעים האחרונים של המנדט.

עוד דווח ב'חדשות 12' כי בכירת 'ימינה' איילת שקד מעבירה מסרים למקורביה, לפיהם למרות הלחצים והבקשות שתערוק או שתמנע את הקמת ממשלת השינוי, היא לא תבגוד בבנט ותלך ל'ליכוד'.

אך יחד עם זאת, ישנו פער בין כוונותיה של שרת המשפטים לשעבר, לבין יו"ר 'ימינה'. בעוד האחרון פועל, כך לפי הצהרתו, להקמת ממשלה עם לפיד, היא עדיין פועלת להקמת ממשלת ימין.

בינתיים בגוש השינוי, מנצלים את העברת המנדט, ומתכוונים להדיח את ח"כ מיקי זוהר מראשות הוועדה המסדרת ולמנות במקומו את ח"כ קארין אלהרר מ'יש עתיד'.

מחר ייפגשו נפתלי בנט ויאיר לפיד בכדי להאיץ את המגעים ולהמשיך להשיג סיכומים והבנות, מתוך מטרה להציג ממשלה כבר בשבוע הבא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה אידיוט בנט, בוגד  (ל”ת)

  ברק

  • טעות 

   מוהרא"ש הקדוש

  • בוגד, זה מי שלא מבין שרוב הציבור לא רוצה את ביבי 

   כהן

 2. רבות מחשבות  

  משיח עכשיו

 3. הוא דוהר לטעות חייו .לאחר הפעם הקודמת הוא אמר שהוא מתחרט ביותר על ברית האחים עם לפיד ואם יעשה שוב ברית אחים עם לפיד הוא יצטער הרבה יותר כי הוא דוהר לאבדון פוליטי ומוסרי וכל ימיו יקראו לו חבריו לשעבר בוגד  (ל”ת)

  שלמה

  • אולי, אבל במי זה תלוי... 


 4. הקנאה התאוה והכבוד מוציאין את האדם מן העולם  (ל”ת)

  צבי

 5. מספיק להתבכיין - זה תלוי בכם  

  מושיק

 6. עמיחי שקלי  

  אוהב ישראל

;