1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

תלמיד הישיבה שנפצע אנושות בפיגוע נפטר

ארבעה ימים לאחר שנפצע אנושות בפיגוע ירי בצומת תפוח, בית החולים בילינסון הודיע הלילה כי תלמיד ישיבת איתמר, יהודה גוואטה הי"ד נפטר מפצעיו הקשים | הוא הותיר אחריו הורים ו-6 אחים | נתניהו וגנץ מביעים תנחומים ומבטיחים ללכוד את המחבל בקרוב

יאיר כלפה, כ"ג אייר תשפ"א 05/05/2021 23:52

ה' יקום דמו יהודה גוואטה הי"ד יהודה גוואטה הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

לאחר שנלחם על חייו מאז שנפצע קשה בפיגוע בצומת תפוח שהתחש ביום ראשון אחה"צ, הלילה (רביעי) תלמיד הישיבה יהודה גוואטה הי"ד נפטר מפצעיו הקשים בבית החולים.

יהודה צעד יחד עם חבריו, בניה פרץ ועמיחי חלא לצומת תפוח, אלא ששם מחבל מתועב הגיח עם רכבו וירה לעברן כמה כדורים, יהודה נפגע אנושות, ומאז נלחמו הרופאים על חייו.

מבית החולים בילינסון שבפתח תקווה, שם אושפז יהודה ז"ל, נמסר: "בצער רב בית חולים בילינסון מודיע על פטירתו של הפצוע האנוש מצומת תפוח. יהי זכרו ברוך".

משפחת גוואטה מסרה הערב בצער: "ברוך דיין האמת. בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של בנינו, אהובנו היקר יהודה גואטה הי"ד, אשר נרצח בדמי ימיו על ידי בני עוולה".

הקדוש יהודה הי"ד, הותיר אחריו את שני הוריו וששה אחים הכואבים ודואבים את לכתו בטרם עת בפיגוע רצחני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפטירת בחור הישיבה ומסר: "אני שולח תנחומים עמוקים למשפחתו של יהודה גואטה ז״ל. צה"ל, השב״כ וכוחות הביטחון נמצאים במרדף אחר המחבל בן עוולה. אנחנו נגיע אליו בקרוב מאוד ונמצה איתו את הדין. אלו רגעים קשים עבור משפחת גואטה ועם ישראל כולו נמצא יחד איתם ביגונם הכבד."

שר הביטחון, בני גנץ הגיב למקרה המצער וכתב: "‏ליבי הלילה עם משפחת גואטה, שאיבדו הלילה את יהודה, רק בן 19, לאחר שנורה בפיגוע הנפשע בצומת תפוח. צה"ל וכל כוחות בביטחון לא ינוחו עד שיתפסו את המחבל שרצח את יהודה. תנחומיי העמוקים, הלוואי ולא תדעו עוד צער". 

שעה קלה לאחר פטירתו של יהודה פרסמה המשטרה כי בעקבות מידע מודיעיני של שירות הביטחון הכללי פשטו הלילה לוחמי ימ"מ ושב"כ על מבנה בו הסתתר המפגע אשר ביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח, בו נרצח יהודה גואטה הי"ד ונפצעו שני אזרחים ישראלים נוספים. המחבל, מונתצר שלבי (44), תושב תורמוס עיא, הועבר לחקירת שב"כ.

מסע הלוויה הבוקר (חמישי) בשעה 11:00 בבוקר מרחבת בית הכנסת היכל יעקב בקרית משה בירושלים ותמשיך להר המנוחות בגבעת שאול שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה אפשר עוד??  


 2. משיח שיבוא כבר  (ל”ת)


 3. ברוך דיין האמת  

  א

 4. תוכן לא מתאים  

  רפאל

 5. משמיים תנוחמו  (ל”ת)

  גילה

;