1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

שימו לב: הודעה זדונית מתחזה לדואר ישראל במטרה לגנוב את פרטי האשראי שלכם

הודעה אשר מתחזה לדואר ישראל במטרה אחת פשוטה, לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלכם ולגרום לכם נזק, מופצת בימים האחרונים | המזימה הזו אינה חדשה, אולם מדובר בגל נוסף בעל פוטנציאל נזק משמעותי

קובי עוזיאלי, כ"ד אייר תשפ"א 06/05/2021 11:34

גל נוסף מרכז הסחר המקוון - דואר ישראל צילום דוברות הדואר.jpg

הודעה זדונית מתחזה לדואר ישראל במטרה לגנוב את פרטי האשראי שלכם. נמענים רבים מקבלים לאחרונה הודעות למייל וגם ב-SMS על כך שחבילה שהזמינו ממתינה לאיסוף.

מדובר בהודעה אשר מתחזה לדואר ישראל במטרה אחת פשוטה: לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלכם ולגרום לכם נזק. המזימה הזו אינה חדשה אך מדובר בגל נוסף בעל פוטנציאל נזק משמעותי.

מחקר שערכה חברת ESET לאחרונה, מצא כי 61% מהצרכנים ברחבי העולם הצהירו כי הם קונים ברשת לעתים קרובות יותר מאשר לפני פרוץ נגיף הקורונה.

עברייני הרשת מודעים לכך, וכעת ממקדים את המאמצים שלהם בניסיונות התחזות לשירותי דואר וחבילות שהגיעו לארץ.

ההודעה הזדונית "החבילה שלך זמינה כעת"

 

לאחר שמקליקים על הקישור, מגיעים לדף נחיתה המיועד לאיסוף הפרטים. בין הפרטים שמתבקש הנמען למלא הם מספר תעודת זהות, מייל ופרטי כרטיס אשראי. לאחר שהנמען ממלא את פרטיו, הוא מקבל הודעת שגיאה.

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מציינים כי "מדובר בהודעת פישינג מאוד פופולרית בשבועות האחרונים אשר נשלחה בתפוצה רחבה בישראל. מבדיקה של הקישור אכן מדובר בפעילות שאינה של דואר ישראל כפי שדווח. קורבן פוטנציאלי שימלא את הפרטים האישיים שלו כמו פרטי אשראי, מייל ותעודת זהות, אמנם יקבל הודעת שגיאה, אך כל הפרטים שלו יועברו למי שעומד מאחורי ניסיון ההונאה".

לדבריהם, "אנו רואים עליה מתמדת בניסיונות ההונאה ברשת וחשוב לגלות ערנות. במידה והזנתם את הפרטים, רצוי לרענן סיסמאות למייל, ולהיות במעקב הדוק אחר הוצאות כרטיס האשראי". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;